Jakie smaki mają jabłka?

    Jakie smaki mają jabłka? Jakie mają skórki? Kto z nas lubi jabłka? Na te pytania staraliśmy się dzisiaj odpowiedzieć.
Na początku przyglądaliśmy się skórkom jabłek, które nie we wszystkich przypadkach były jednego koloru. Pani podpowiedziała nam, jak łączy się nazwy kolorów, by powstała jedna nazwa i dzięki temu opisaliśmy słownie wygląd każdego jabłuszka.
   Po tej pracy przyszedł czas na zabawę przy piosence o jabłuszku i gruszce (bardzo ją lubimy).
Następnie zabraliśmy się do najważniejszego zaplanowanego na dzisiaj zadania, a mianowicie degustowania jabłek i rozpoznawania smaków. Okazuje się, że mogą być różne zdania na temat tego samego jabłka. My zapisywaliśmy wyniki (a raczej przyklejaliśmy) po uprzednim zliczeniu głosów, a więc drogą głosowania. Po każdym skosztowaniu cząstki jabłka zaznaczaliśmy w tabeli komu jabłko smakowało, a komu nie. Dzięki tym działaniom dowiedzieliśmy się jakie smaki mają jabłka oraz kto je lubi, a kto nie. Na szczęście dzieciom z naszej grupy jabłuszka smakują.
    Tak, tak drodzy rodzice nie przesłyszeliście się. Wszyscy lubimy jabłka!!!
   Szczególnie gratulujemy Rafałkowi, który próbował wszystkich jabłek mimo, że wcześniej ich nie chciał jeść. Dowiedzieliśmy się też, że wszystkie jabłka mu zasmakowały, a najbardziej odmiana o nazwie „rubin”.

    Gratulujemy również Tomkowi, który dzielnie uporał się ze wszystkimi cząstkami jabłuszek.

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.