KONTAKT Z NAMI POD ADRESEM:

poczta@przedszkole46.poznan.pl

20 września 2021 r.

Dzisiaj tj. w poniedziałek 20 września br. zgłoszono w grupie

POSZUKIWACZE JEDEN PRZYPADEK „BOSTONKI”.

15 września 2021 r.

Dzisiaj tj. w środę 15 września br. zgłoszono w grupie JEŻYKI

TRZY PRZYPADKI „JELITÓWKI”.

13 września 2021 r.

W TROSCE O ZDROWIE DZIECI PROSIMY O SYSTEMATYCZNE SPRAWDZANIE

SKÓRY GŁOWY WASZYCH POCIECH,

PONIEWAŻ ZGŁOSZONO W GRUPIE ŚMIAŁKOWIE

PIERWSZY PRZYPADEK WSZAWICY.

W przypadku zauważenia jaj pasożytów (gnid) na włosach lub wszy we włosach (przy skórze) należy zastosować dostępne w aptekach preparaty, które skutecznie likwidują pasożyty i ich jaja. W obecnej dobie występujące w sprzedaży środki zwalczające wszawicę są wysoko skuteczne. W sytuacji wystąpienia wszawicy u dziecka, kuracji powinni się poddać wszyscy domownicy.
Przedszkole podejmuje wszelkie działania celem zahamowania przenoszenia się pasożytów poprzez wzmożone działania higieniczne i prewencyjne.

PROSIMY O SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ I KONTROLĘ SKÓRY GŁOWY DZIECI ORAZ BIEŻĄCE INFORMOWANIE NAUCZYCIELI CELEM MONITOROWANIA I NIEDOPUSZCZENIA DO ROZPRZESTRZENIENIA TEJ PRZYKREJ PRZYPADŁOŚCI.

10 września 2021 r.

UWAGA RODZICE!

Dzisiaj tj. w piątek 10 września br. odnotowaliśmy znaczny spadek frekwencji dzieci we wszystkich grupach (poniżej 50%). Rodzice zgłaszają przeziębienia z objawami kataru, stanów podgorączkowych i temperatury. W związku z czym uczulamy na baczną obserwację stanu zdrowia dzieci.

6 września 2021 r.

UWAGA RODZICE!

Dzisiaj tj. 6 września br. odnotowano znaczny spadek liczby dzieci, głównie w grupie JEŻYKI, spowodowany przeziębieniem.

„JA i MOJA RODZINKA NA WAKACJACH,,

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny do wzięcia udziału

w przedszkolnej wystawie fotograficznej

„MOJA RODZINKA NA WAKACJACH”,

która odbędzie się od 6-go września br.

Zdjęcia prosimy wysyłać nauczycielkom swoich grup na e-mail.

W roku szkolnym 2021/2022  funkcjonuje 5 wejść odrębnych dla oddziałów:

1. Wejście główne do przedszkola – dla grupy Tygryski,
2. Obok sali grupy Śmiałkowie – dla grup Śmiałkowie i Poszukiwacze,
3.Obok sali grupy Jeżyki – dla grupy Jeżyki i Żabki,
4.Z lewej strony od ogrodu – dla grupy Koziołki,
5.Z prawej strony od ogrodu – dla grupy Podróżnicy.

Biorąc pod uwagę wytyczne GIS rekomenduje się, aby dzieci w miarę możliwości były przyprowadzane i odbierane w godzinach pracy oddziałów, które wynikają z arkusza organizacyjnego przedszkola, co zmniejszy liczbę kontaktów, a tym samym ryzyko zakażenia:

– TYGRYSKI od godz. 7.00 do 17.00
– JEŻYKI od godz. 6.30 do 16.30
– ŻABKI od godz. 7.30 do 16.00
– KOZIOŁKI od godz. 7.00 do 17.00
– PODRÓŻNICY od godz. 7.00 do 17.00
– ŚMIAŁKOWIE od godz. 6.30 do 16.30
– POSZUKIWACZE od godz. 7.30 do 16.00.

Jeśli będzie to niemożliwe, dzieci do godziny rozpoczęcia pracy oddziału lub po godzinie zakończenia jego pracy będą łączone w wyznaczonych grupach na swoim skrzydle (zgodnie z harmonogramem zamieszczonym przy domofonie i na drzwiach przy wejściach). Jednakowoż rekomendujemy, aby dzieci w miarę Państwa możliwości nie mieszały się w grupach i przebywały tylko w swoich salach.

UWAGA RODZICE!

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą „POROZMAWIAJCIE”  przygotowaną w ramach kampanii informacyjnej Miasta Poznań, której celem jest zwrócenie uwagi na wpływ pandemii koronawirusa na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie www.poznan.pl/porozmawiajcie

HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH

W ROKU SZKOLNYM 2021/2022