KONTAKT Z NAMI POD ADRESEM:

poczta@przedszkole46.poznan.pl

21 stycznia 2022r.

UWAGA RODZICE !

Dzisiaj tj. w piątek 21 stycznia br. zgłoszono

w grupie PODRÓŻNICY jeden przypadek JELITÓWKI.

We wtorek 18 stycznia br. zgłoszono

trzy przypadki w grupie TYGRYSKI.

14 grudnia 2021r.

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia dla dzieci w wieku 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia:

Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat:

UWAGA RODZICE!

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia relacji z uroczystości

NADANIA NAZW GRUPOM

oraz filmu z przedstawieniem z cyklu „Nauczyciele-Dzieciom”.

W roku szkolnym 2021/2022  funkcjonuje 5 wejść odrębnych dla oddziałów:

1. Wejście główne do przedszkola – dla grupy Tygryski,
2. Obok sali grupy Śmiałkowie – dla grup Śmiałkowie i Poszukiwacze,
3.Obok sali grupy Jeżyki – dla grupy Jeżyki i Żabki,
4.Z lewej strony od ogrodu – dla grupy Koziołki,
5.Z prawej strony od ogrodu – dla grupy Podróżnicy.

Biorąc pod uwagę wytyczne GIS rekomenduje się, aby dzieci w miarę możliwości były przyprowadzane i odbierane w godzinach pracy oddziałów, które wynikają z arkusza organizacyjnego przedszkola, co zmniejszy liczbę kontaktów, a tym samym ryzyko zakażenia:

– TYGRYSKI od godz. 7.00 do 17.00
– JEŻYKI od godz. 6.30 do 16.30
– ŻABKI od godz. 7.30 do 16.00
– KOZIOŁKI od godz. 7.00 do 17.00
– PODRÓŻNICY od godz. 7.00 do 17.00
– ŚMIAŁKOWIE od godz. 6.30 do 16.30
– POSZUKIWACZE od godz. 7.30 do 16.00.

Jeśli będzie to niemożliwe, dzieci do godziny rozpoczęcia pracy oddziału lub po godzinie zakończenia jego pracy będą łączone w wyznaczonych grupach na swoim skrzydle (zgodnie z harmonogramem zamieszczonym przy domofonie i na drzwiach przy wejściach). Jednakowoż rekomendujemy, aby dzieci w miarę Państwa możliwości nie mieszały się w grupach i przebywały tylko w swoich salach.

UWAGA RODZICE!

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą „POROZMAWIAJCIE”  przygotowaną w ramach kampanii informacyjnej Miasta Poznań, której celem jest zwrócenie uwagi na wpływ pandemii koronawirusa na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie www.poznan.pl/porozmawiajcie

HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH

W ROKU SZKOLNYM 2021/2022