Ogłoszenia

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
życzymy Państwu zdrowia i spokoju.
Dzieciom pięknych upominków od zajączka.
Wszystkim nam nadziei na lepszą przyszłość oraz realizację planów osobistych i zawodowych. Radości płynącej z chwil spędzonych w gronie rodzinnym przy Wielkanocnym stole

Wesołych Świąt!

Dyrektor Przedszkola z całym Zespołem

P.S. Kochane Dzieci! Zajączek o Was nie zapomniał. Na każdego czeka niespodzianka, której będziemy szukać, kiedy wrócicie do przedszkola.

Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 15.00

Drodzy Rodzice!
        Bardzo nam przykro, że nie możemy spędzić razem z dziećmi świątecznych chwil w naszym przedszkolu, by wspólnie radować się wiosną, słońcem i nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy.
       Zamiłowanie do pracy z dziećmi i godność wykonywania zawodu nauczyciela stały się obecnie przedmiotem ogólnospołecznej dyskusji. Nadal ważą się losy edukacji i przykro, że muszą być podnoszone w postaci trwającego strajku, który niestety w swojej istocie jest uciążliwy. W tym przypadku trudny i problematyczny dla Was i Waszych dzieci, ale absolutnie nie jest skierowany przeciwko Wam.
       W związku z patową sytuacją w negocjacjach pomiędzy stronami zajęcia w naszym przedszkolu, za zgodą organu prowadzącego, nadal nie będą się odbywały w dniach od 23 do 24 kwietnia. O dalszych działaniach w sprawie organizacji pracy przedszkola będziemy informować Państwa na bieżąco na stronie internetowej.
             

Dyrektor Przedszkola nr 46

Czwartek, 18 kwietnia br., godz. 14.00

DRODZY RODZICE!

W dniu dzisiejszym sytuacja nadal nie uległa zmianie. Wszyscy uprawnieni nauczyciele kontynuują akcję strajkową. W związku z tym jutro tj. w piątek  19 kwietnia br., zajęcia  w dalszym ciągu nie będą się odbywały. 

Dyrektor Przedszkola nr 46

Środa, 17 kwietnia br., godz. 14.00

DRODZY RODZICE!

W dniu dzisiejszym sytuacja nadal nie uległa zmianie. Wszyscy uprawnieni nauczyciele kontynuują akcję strajkową. W związku z tym jutro tj. w czwartek  18 kwietnia br., zajęcia  w dalszym ciągu nie będą się odbywały. 

Dyrektor Przedszkola nr 46

Wtorek, 16 kwietnia br., godz. 15.00

DRODZY RODZICE!

W dniu dzisiejszym sytuacja nadal nie uległa zmianie. W związku z tym jutro tj. w środę 17 kwietnia br., zajęcia  w dalszym ciągu nie będą się odbywały. 

Dyrektor Przedszkola nr 46

Poniedziałek, 15 kwietnia br., godz. 15.00

DRODZY RODZICE!

W dniu dzisiejszym sytuacja nadal nie uległa zmianie. W związku z tym jutro, zgodnie z naszą zapowiedzią, zajęcia  w dalszym ciągu nie będą się odbywały. 

Dyrektor Przedszkola nr 46

Piątek 12 kwietnia br., godz. 14.00

DRODZY RODZICE!

        Mimo wysokiego poziomu frustracji, jaki towarzyszy nam w ostatnich dniach, nie opuszcza nas wiara w godną przyszłość i jakość edukacji począwszy od najwcześniejszych lat. Wierzcie Państwo, że decyzje, które teraz przychodzi nam podejmować należą do jednych z trudniejszych w przebiegu naszej pracy, którą kochamy.

         Zawsze naszą dewizą była i jest dobrze zorganizowana, bezpieczna i atrakcyjna oferta dla dzieci przedszkolnych, która jest podwaliną ich sukcesów edukacyjnych. Zawsze nasze przedszkole tętniło pozytywną energią i mimo tych dotkliwych dla nas wszystkich sytuacji ostatnich dni wierzymy, że nadal tak będzie.

Przedszkole ogarnia przygnębiająca cisza, a nie tak powinno być….Przedszkole nie rozbrzmiewa radosnym gwarem dzieci. Oby nie z samej dziecięcej naiwności wierzymy, że szybko wrócą wspólnie spędzone chwile i kolejny „dzień odkrywców”, kolejne projekty, kolejne tańce, śpiewy i zabawy.

        Dlatego tak trudno jest nam obwieścić Państwu, że nadal będziemy trwać w akcji strajkowej. W związku z tym zajęcia w naszym przedszkolu w poniedziałek 15 kwietnia br. w dalszym ciągu będą zawieszone za zgodą organu prowadzącego (w tym momencie mamy zgodę na okres od 15 do 19 kwietnia br.) Życzylibyśmy sobie, aby był to dzień ostatni. O dalszych decyzjach będziemy Państwa informować na bieżąco, jak zwykle na naszej stronie internetowej.

Jesteśmy wdzięczni za wszelkie formy wsparcia.

Dyrektor Przedszkola Nr 46

 

 Rozczulił nas napis, który powitał nas w piątkowy ranek.

DZIĘKUJEMY!

Kochane Dzieci!

Tęsknimy za Wami i czekamy z niecierpliwością na nasze spotkanie.

Ściskają i całują Was serdecznie

Wasze „ciocie”

UWAGA RODZICE!!!!
Do dnia 11 kwietnia br. zgłoszono w naszym przedszkolu:
• 9 przypadków RUMIENIA ZAKAŹNEGO (1 w grupie Tygryski, 8 w grupie Podróżnicy)
• 2 przypadki MONONUKLEOZY ZAKAŹNEJ w grupie Poszukiwacze

Czwartek 11 kwietnia, godz.16.00

DRODZY RODZICE!

Jak zapewne wiecie, nadal brak rozstrzygnięć w sprawie, w której toczy się akcja strajkowa. W dniu jutrzejszym przedszkole nadal będzie nieczynne. Przedłużający się brak reakcji ze strony rządowej sprawia, że perspektywa otwarcia przedszkola oddala się, gdyż wszyscy nauczyciele jednogłośnie stoją na stanowisku kontynuacji podtrzymania swoich roszczeń. O dalszej perspektywie organizacji pracy przedszkola będziemy Państwa na bieżąco informować. Prosimy śledzić informacje na naszej stronie internetowej.

Dyrektor Przedszkola nr 46

Środa 10 kwietnia, godz.13.00

DRODZY RODZICE!

Wczoraj mieliśmy cichą nadzieję, że dziś się zobaczymy. Niestety, popołudniowe doniesienia spowodowały nasze jeszcze większe rozgoryczenie… Nadal jednak mamy wielką wiarę i nadzieję, że nasze przedszkole jak codziennie dotąd będzie już niedługo tętniło radością, śmiechem i gwarem dzieci. Na ten moment nic nie pozwala sądzić, żebyśmy się mogli jutro zobaczyć, dlatego nauczyciele podjęli trudną decyzję o kontynuowaniu w dniu jutrzejszym akcji strajkowej. 

Dziękujemy za kolejne słowa wsparcia, które do nas płyną, a są one nam bardzo potrzebne. Pozdrawiamy Was wszystkich serdecznie. Co będzie dalej,  napiszemy jutro na naszej stronie internetowej.

Dyrektor Przedszkola nr 46

Wtorek 9 kwietnia, godz. 14.00

DRODZY RODZICE!

Zgodnie ze złożonym wnioskiem dyrektora Przedszkola nr 46 organ prowadzący wyraził zgodę na zawieszenie zajęć w terminie od 10 do 12 kwietnia br. Tym samym w dniu jutrzejszym zajęcia nie będą się odbywały. Jeżeli ZNP reprezentujący pracowników Przedszkola nr 46 dojdzie do porozumienia ze stroną rządową zajęcia zostaną natychmiast uruchomione, o czym zostaniecie Państwo niezwłocznie poinformowani.

Dyrektor Przedszkola nr 46

Wtorek 9 kwietnia 2019r., godz.9.00

DRODZY RODZICE!

Ze względu na brak porozumienia ZNP ze stroną rządową, wszyscy nauczyciele nadal deklarują wolę kontynuacji strajku, a co za tym idzie nie jest możliwe zorganizowanie dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu w przedszkolu. W związku z tym dyrektor przedszkola składa dzisiaj wniosek do organu prowadzącego o zawieszenie zajęć od dnia 10 kwietnia br. O dalszych działaniach w sprawie organizacji pracy przedszkola będziemy informować Państwa na bieżąco.

Dyrektor Przedszkola nr 46         

Poniedziałek 8 kwietnia 2019r., godz. 12.00

DRODZY RODZICE!

Przykro nam, że niestety nie mamy dla Was na jutro dobrych wiadomości. Wszyscy chcielibyśmy wrócić do swoich obowiązków, ale w świetle kontynuacji strajku przez ZNP, my nauczyciele solidaryzujemy się z tą decyzją. Z powodu braku możliwości zapewnienia dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków przebywania w przedszkolu – w dniu jutrzejszym tj. we wtorek 9 kwietnia br. zajęcia nadal nie będą się odbywały. O perspektywie w dniu 10 kwietnia br. poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej w dniu jutrzejszym.

Dziękujemy, że jesteście z nami,

za zrozumienie i słowa wsparcia jakie do nas płyną.

Piątek, 5 kwietnia 2019 r.

DRODZY RODZICE!

W NAWIĄZANIU DO ZAPOWIADANEGO STRAJKU, DO KTÓREGO PRZYSTĄPIENIE W DNIU 8 KWIETNIA 2019R. ZADEKLAROWAŁO 100% UCZESTNICZĄCYCH W REFERENDUM PRACOWNIKÓW, A TAKŻE W ŚWIETLE BRAKU POROZUMIENIA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH Z RZĄDEM INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 8 I 9 KWIETNIA2019R. W NASZYM PRZEDSZKOLU ZAJĘCIA OPIEKUŃCZE, WYCHOWAWCZE I DYDAKTYCZNE ZOSTAŁY ZAWIESZONE ZA ZGODĄ ORGANU PROWADZĄCEGO, CO JEST JEDNOZNACZNE Z NIEPRZYJĘCIEM DZIECI W TYCH DNIACH.

JEDNOCZEŚNIE O ORGANIZACJI PRACY PRZEDSZKOLA BĘDZIEMY NA BIEŻĄCO PAŃSTWA INFORMOWAĆ, KAŻDEGO DNIA, POPRZEZ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ ( ZAKŁADKA „OGŁOSZENIA”).

ZDAJEMY SOBIE SPRAWĘ, ŻE PROTEST TEN MOŻE WIĄZAĆ SIĘ Z PEWNYMI

TRUDNOŚCIAMI DLA WAS I WASZYCH DZIECI.

PROSIMY JEDNAK GORĄCO O WYROZUMIAŁOŚĆ.JESTEŚMY PRZEKONANI, ZE NASZYM WSPÓLNYM CELEM JEST DOBRA EDUKACJA.

Plakat strajk kolor

UWAGA RODZICE UBIEGAJĄCY SIĘ O PRZYJĘCIE

DZIECKA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2019/2020!

Informujemy, że pomimo strajku nauczycieli w poznańskich przedszkolach i szkołach rekrutacja do przedszkoli trwa nadal. 4 kwietnia 2019 r. zostały ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Obecność dziecka na liście dzieci zakwalifikowanych dzieci do postępowania rekrutacyjnego NIE JEST JEDNOZNACZNA Z PRZYJĘCIEM DZIECKA do przedszkola. Aby dziecko zostało przyjęte do przedszkola rodzice/opiekunowie prawni powinni PISEMNIE POTWIERDZIĆ WOLĘ ZAPISU DZIECKA w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane na rok szkolny 2019/2020 do 9 kwietnia 2019 r.
Brak pisemnego potwierdzenia w wyznaczonym terminie jest jednoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu do którego dziecko się zakwalifikowało.

TUTAJ znajdziecie Państwo więcej informacji na temat rekrutacji.

CO NAS CZEKA W KWIETNIU? 

  • 10 kwietnia – Klub Małego Muzyka – „CAŁY TEN JAZZ”
  • 10 kwietnia – Przedszkolna Wystawa Świąteczna KURCZAKI I BARANKI
  • 12 kwietnia – III Przegląd Poezji Dziecięcej „Wierszyki z bibliotecznej półeczki”
  • 17 kwietnia – Śniadanie Wielkanocne i poszukiwanie zajączka, przedstawienie teatralne „PIĘKNY DZIEŃ” oraz zabawa w ogrodzie przedszkolnym „WIELKANOCNY ZAJĄCZEK HIP-HOP”
  • każdy piątek – Dzień Odkrywców

HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.