W Ogrodzie Botanicznym

Dzisiaj autobus linii nr 82 zawiózł nas do Ogrodu Botanicznego. Byliśmy tu już w poniedziałek, ale dzisiaj pani przewodnik Dzisiaj miała nas po Botaniku oprowadzić. Czekała na nas przy samym wejściu i poprowadziła w niezwykły świat kwiatów, roślin, różnych środowisk w których one najlepiej się czują, a jeszcze ponadto padła obietnica dobrej zabawy.

Na dzień dobry spotkaliśmy lawendę, która obdarza pięknym zapachem, szczególnie gdy jest roztarta w dłoni (sprawdziliśmy). Wąchaliśmy też piękne piwonie, dostojne róże (w rosarium), a także rośliny tzw. użytkowe, które wykorzystujemy na co dzień np. zioła. Dalej okazało się, że irysy to nie tylko cukierki, ale także kwiaty, a stokrotki mają bardzo dużą rodzinę i spotkaliśmy tutaj ich kuzynki. Zauroczyło nas kwitnące przepięknie drzewo, którego kwiaty mogliśmy wąchać (niestety nie do woli), a smutną niespodziankę zrobiły nam konwalie, które już  przekwitły. Mieliśmy tu okazję zobaczyć różne środowiska (m.in. staw, las, łąka), w których (lub przy których) dobrze czują się rośliny i zwierzęta (żaba, żółw, kaczka, ryby).

Na koniec szkicowaliśmy wybrane kwiaty (chociaż na naszych pracach pojawiły się nie tylko kwiaty) i w końcu nadszedł czas na zabawę. Było bieganie, wspinaczka i skoki. Na szczęście przestrzegaliśmy zasad i to nie tylko podczas poruszania się po Ogrodzie Botanicznym, ale także podczas wesołej zabawy

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.