Żółta marchewka!

W ten dzień ciocia Kamila zjawiła się w przedszkolu z dużą niespodzianką i zagadką. Opowiedziała, że znalazła w ogródku swoich rodziców ŻÓŁTĄ MARCHEWKĘ ale nie wiedziała do końca czy to pietruszka czy marchewka i poprosiła dzieci o pomoc.

20141103_093501Porównaliśmy obydwie marchewki. I okazało się że żółta marchewka ma bardzo duzo wspólnego z pietruszką ale również z marchewką. Nie zostało nic innego jak spróbować tajemniczej marchewki

20141103_094057

20141103_094101Po spróbowaniu dzieci nie miały wątpliwości że to MARCHEWKA. I tym samym dowiedzieliśmy się, ze marchewka nie ma tylko koloru pomarańczowego. Po kilku dnia Marta poinformowała dzieci, że czytała z mamą w internecie ze jest również marchewka fioletowa! Jak widać ciągle coś nowego uczymy się o marchewce!