Projekt badawczy MARCHEWKA

Rozpoczęliśmy ( 06.10.2014r.) pierwszy projekt badawczy w tym roku szkolnym! Tym razem jest to projekt MARCHEWKA. Dzieci same zdecydowały o wyborze projektu poprzez duże zainteresowanie owocami i warzywami. Po burzliwej dyskusji wybrały marchewkę. I tak o to zaczynamy działać. Tak jak każdy projekt działać będziemy w trzech etapach.

I etap – siatki graficzne, zadawanie pytań oraz stawianie hipotez, burza mózgu na temat marchewki, dotychczasowa wiedza, planowane działania, szkice, szukanie potrzebnych przedmiotów badawczych itp.

II etap – działanie w projekcie, planowanie zajęć, wizyta z ekspertami, odkrywanie tajemnic marchewki, badanie jej , wycieczki, prace plastyczne itp.

III etap – podsumowanie zdobytej wiedzy, podzielenie się nią z rodzicami lub dziećmi z przedszkola, zaplanowanie przez dzieci zakończenia projektu.

A więc do dzieła i proszę na bieżąco zaglądać do naszych poczynań z marchewką:)

20141007_100125