Wycieczka do Aquanetu

W lipcu br.  dzieci 5 i 6-letnie, w ramach Akcji Edukacyjnej dla  Przedszkoli , uczestniczyły w wycieczce po obiektach spółki Aquanet.

Celem akcji jest:
– wykształcenie w przedszkolakach odpowiedzialnej postawy i szacunku względem świata przyrody,
– zapoznanie dzieci z bogactwem świata przyrody,
– możliwość zdobycia nowych informacji przez niekonwencjonalne zajęcia,
– rozbudzenie ciekawości do poznawania otaczającej nas natury.

Akcja sprzyja zwiększeniu świadomości ekologicznej przedszkolaków, poznaniu jakie znaczenie ma woda w przyrodzie, jak należy ją oszczędzać oraz dbać o czystość wód w rzekach i jeziorach.  / źródło: http://www.aquanet.pl/akcja-edukacyjna-plusk/

Dzieci miały możliwość zwiedzenia:

Dzieci podczas wycieczki dowiedziały się skąd bierze się woda w kranie, czy i jak przebiega uzdatnianie wody oraz jak zamienia się ścieki w czystą wodę.

W drodze do kolejnych obiektów Aquanetu wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory.

.