ZDROWO JEMY, ZDROWO ROŚNIEMY – Udział Przedszkola w Programie

zdrowo_jemy

Nasze przedszkole od lutego 2015 r. bierze udział w programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Celem programu jest wzrost świadomości na temat roli żywienia we wczesnym okresie życia wśród pracowników przedszkoli oraz rodziców, promowania zrównoważonej diety oraz kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych.
Chcemy przyczynić się do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych u najmłodszych dzieci, co zapewni im właściwy rozwój oraz zmniejszy ryzyko otyłości.

W ramach programu :

1. Przedszkole otrzymuje biuletyny dotyczące żywienia dzieci – udostępnione rodzicom
  2. Przedszkole współpracuje z Edukatorem Żywieniowym w zakresie:
    • bezpłatnych szkoleń lub konsultacji dla personelu dotyczące żywienia małych dzieci,
    • analizy jadłospisów oraz propozycji doskonalenia żywienia dzieci w palcówce według najnowszych norm i zaleceń żywieniowych

Program „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” jest współtworzony przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, Fundację Nutricia, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Korzyści płynące z programu:

• Układając zbilansowaną dietę zmniejszamy ryzyko nadwagi dziecka – zarówno teraz, jak i w dorosłym życiu.
  • Dostarczając dziecku wraz z pokarmem odpowiednich proporcji witamin i składników mineralnych, dbamy o prawidłowy rozwój kości i zębów oraz chronimy u niego wciąż rozwijające się nerki przed nadmiernym obciążeniem.
  • Dostosowując jadłospis dziecięcy do specyficznych dla każdego etapu życia dziecka potrzeb żywieniowych, zapewniamy mu najlepsze warunki do rozwoju.
  • Prawidłowe zwyczaje żywieniowe najmłodszych zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych, których koszty będzie ponosiło całe społeczeństwo.

Więcej o  programie można dowiedzieć się na stronie internetowej www.zdrowojemy.info.