Mikołaj w przedszkolu

W piątek 6 GRUDNIA obchodziliśmy w przedszkolu Mikołajki. W tym dniu wszystkie dzieci wybrały się na poszukiwania Świętego Mikołaja, a co najważniejsze pozostawianych prezentów. Żabki również jak mali detektywi zaglądali w każdy kąt, zakamarek, by znaleźć najmniejszy ślad pozostawiony przez Świętego. Sprawdzaliśmy wszędzie, gdzie tylko to możliwe: w każdej sali, łazienkach, szatni, w szafkach, za kanapą, pod kanapą, w butach, kurtkach, kuchni, a nawet w gabinecie pani wicedyrektor. Po Świętym ani śladu. W czasie naszych poszukiwań okazało się, że Mikołaj zostawił prezenty dla dzieci z innych grup jednak o Żabach myśleliśmy, że zapomniał. Strudzeni po ciężkich poszukiwaniach, bez prezentów i smutą miną wróciliśmy do sali. W środku jednak czekała na nas miłą niespodzianka!!!!! Święty Mikołaj wcale o nas nie zapomniał, a jednak pamiętał i zostawił nie jeden prezent, a dwa! Jeden z prezentów był bardzo wyjątkowy, zupełnie inny niż wszystkie, które otrzymały dzieci w całym przedszkolu – była to świnka morska! Strasznie się ucieszyliśmy na widok małego zwierzątka i na miły początek przywitaliśmy się z nim głaszcząc go po mięciutkim futerku.

Dziękujemy świętemu Mikołajowi za tak prześliczny i miły prezent!