Piątek 27 marca

Naszym kolejnym zadaniem będzie wykonanie KOŁA ROZMAITOŚCI, wspierającego rozwój zmysłu dotyku oraz wzroku. Na kole umieszczamy przedmioty o różnej fakturze, twardości, kolorze (wykorzystujemy to co mamy w domu).

Na kole można ułożyć: boa z piór, baloniki lekko wypełnione wodą, kawę, ryż, flanelowe szmatki, gąbeczki, makaron spaghetti, watę, szorstkie szmatk itp.

Po wykonaniu koła możecie   z Rodzicami pobawić się

w *”Szybkie stópki lub szybkie rączki” .

*Rodzic wypowiada nazwę jednego fragmentu, a dziecko musi go dotknąć lub na nim stanąć.

Jesteście bardzo spostrzegawczymi dziećmi dlatego na pewno dacie sobie radę  i z tym zadaniem – znajdźcie dane figury geometryczne i pokoloruj je na odpowiedni kolor.

Brawo!

Nadchodzi weekend więc, krótkie przypomnienie o naszej nowej porze roku, która zaledwie tydzień temu do Nas zawitała:-)

Zamieńcie się teraz w „nasionka”,

a Rodziców prosimy o włączenie „Wiosny” Vivaldiego.

UWAGA – Jesteście teraz małymi nasionkami, które znajdują się w ziemi.

Jest wam ciepło. Jest tu cicho i ciemno. ( dzieci leżą na dywanie zwinięte w kłębek).

Spadł na was delikatny deszczyk, powoli zaczyna wam brakować miejsca w skorupce, robi się wam za ciasno w malutkiej skorupce (dzieci nadal leżą na dywanie , powoli prostują ręce i nogi).

Teraz poświeciło na Was słoneczko jest Wam ciepło i miło, znowu rośniecie i rośniecie (dzieci na początku kucają, następnie powoli wstają).

Z malutkich nasionek wyrastają piękne kwiaty , które próbują sięgnąć nieba( dzieci wstają, podnoszą ręce wysoko do góry, wyciągają się).

Pani Wiosna przygotowała dla Was kilka zagadek, czy znacie na nie odpowiedzi?

Gniazdko z błota ulepi, pod dachu okapem
Przylatuje wiosną aby uciec latem – (jaskółka)

Powraca do nas z dalekiej strony ma długie nogi i dziób czerwony
Dzieci się śmiały gdy go witały żabki płakały przez dzionek cały – (bocian)