Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci

Nie chce marzec rozstać się z zimnym wiatrem, którego już nie chce wiosna. Czekając na ciepłe powiewy wystawiajmy swoje twarze na słoneczko, które grzeje coraz mocniej. Wiemy, że wychodzicie na balkony i przydomowe ogródki. Tak właśnie zrobiła ciocia Viola i Kacperek:

Ciocia przygląda się swoim roślinom, a Kacperek myje na wiosnę swoje auto.

Kto nie ma ogrodu, albo czeka z pracami ogrodowymi na ciepłe dni, może stać się ogrodnikiem w swoim domu. Kolejne rośliny uprawia w domu ciocia Ania. Tym razem z cebuli urośnie szczypiorek 🙂

Może jeszcze coś innego? Sami popatrzcie na te pomysły:

My teraz jesteśmy w domu, ale pewne dwa kotki: Puzzel i Nitka szukały w lesie wiosny. Opowiadanie o kotkach prześlemy rodzicom, a może dzieci spróbują narysować kotki? Prześlemy też piosenkę o misiu, który należy przecież do ulubionych zabawek dzieci. Czy Wy też macie misia?

A co słychać w projekcie Zabawki? Przypominamy, że teraz podajemy pytania do projektu, czyli „Czego chcemy dowiedzieć się o zabawkach?”. Do naszych pytań dołączyło jedno:

Z  czego zrobione są zabawki?

Na pytania czekamy do jutra. Dzieci i Rodziców zapraszamy do zabawy:)

Do dzieci, które wykonały doświadczenie cioci Ani dołączył Kacperek 🙂

Zaglądajmy do Galerii z rączkami:)

Życzymy bardzo miłego dnia 🙂

Wasze ciocie

Rodzice

Na tygryskową pocztę prześlemy oprócz wiersza, piosenek, opowiadań (m.in. o Zosi Bałaganik :)) i opisu doświadczenia, propozycję kart pracy m.in. ćwiczącą rozwijanie orientacji przestrzennej.

Pozdrawiamy:)