29 Marzec

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci

Wczoraj była palmowa niedziela, a to znaczy, że Święta Wielkanocne są już bardzo blisko.
W naszych domach trwają już świąteczne przygotowania, a to znaczy, że pojawiają się świąteczne dekoracje, rozmawiamy o świątecznych potrawach, może siejemy rzeżuchę albo owies, żeby na wielkanocnym stole było też zielono.

posłuchajcie piosenki pełnej wielkanocnych zwierzątek

Święta tuż, tuż

Dzisiaj poznamy Baranka Wielkanocnego

Tygryski , jak myślicie, z czego może być zrobiony wielkanocny baranek?

Te baranki na pewno są bardzo smaczne ale są i takie baranki , które mogą przyozdobić nasz dom na Święta:

Tygryski, Wy również możecie namalować lub pokolorować baranka:

Możecie zaprosić do zabawy rodziców i wspólnie narysować baranka. Popatrzcie i posłuchajcie:

Jak narysować baranka

Drodzy rodzice, jeśli chcecie mieć na stole baranka z masła (a w domu nie ma foremki) propozycja – film instruktażowy 😉

Baranek z masła

Na koniec zabawy paluszkowe 🙂

Dzieci do kurnika poszły ( spacerowanie palcami jednej dłoni po wierzchu drugiej)

i jajeczka przyniosły (zaciskanie dłoni w pięść)

Mama je ugotowała ( energiczne machanie pięściami w górę i w dół)

i dzieciom podała. ( wyprostowanie dłoni)

Dzieci jajeczkami o blat stołu stukają ( zaciśnięcie dłoni w pięść, złączenie ich ze sobą i stukanie nimi o podłoże)

i ze skorupek je obierają. ( stopniowe otwieranie poszczególnych palców)

Na talerzach układają (stukanie dłonią zaciśniętą w pięść o wnętrze drugiej dłoni )

starannie kroją, solą ( przesuwanie bokiem jednej dłoni po wnętrzu drugiej , następnie naśladowanie posypywania)

i ze smakiem zjadają. ( masowanie się dłonią po brzuchu).

Miłego dnia Tygryski  🙂