Wycieczka do szkoły

Niedługo niektórzy z nas zostaną uczniami i będą chodzić do szkoły. Jak wygląda szkoła i co nas w niej czeka, tego dokładnie nie wiedzieliśmy, aż do dzisiejszego dnia.

Podczas wycieczki do Szkoły Podstawowej nr 90 przy ulicy Chociszewskiego dowiedzieliśmy się z jakich pomieszczeń składa się szkoła, czym one różnią się od pomieszczeń przedszkolnych.

Dzięki pani bibliotekarce, która była naszą przewodniczką po budynku szkoły poznaliśmy miejsca, w których uczniowie się uczą, wypożyczają książki, jedzą obiadki, gimnastykują się, bawią się, odrabiają lekcje. Poznaliśmy też panią dyrektor, panią pielęgniarkę, pana woźnego oraz panią sekretarkę.

Podczas spaceru korytarzami szkoły spotkaliśmy koleżanki, które kiedyś chodziły do naszego przedszkola oraz Feliksa dawnego kolegę z naszej grupy. Była to bardzo miła niespodzianka. Na zakończenie naszej wizyty w szkole zrobiliśmy w szkolnej bibliotece pamiątkowe zakładki do książek.

Wizyta w szkole była bardzo ciekawa i pouczająca, niektórzy z nas nawet zadeklarowali chęć zapisania się właśnie do niej.

Drodzy rodzice, jeśli chcecie dowiedzieć się, co jeszcze zobaczyliśmy podczas wizyty w szkole, to zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć.