Poznajemy budowę i zastosowanie odkurzacza

W tym tygodniu w przedszkolu poznajemy zastosowanie i budowę różnorakich sprzętów elektronicznych w naszych domach. Dziś przyszedł czas na omówienie wyglądu przedmiotu, który jest przydatny podczas sprzątania w domu jak i również niezbędny w naszym przedszkolu – odkurzacz. Nasz ekspert – pani Iwonka, zapoznała dzieci z wyglądem odkurzacza, omówiła jego budowę, a także pokazała sposób użycia sprzętu. W kolejnej części zajęć pod okiem naszego eksperta mieliśmy okazję samodzielnie użyć odkurzacza i posprzątać naszą salę. Okazało się to nie lada wyzwaniem dla Śmiałków. Po zakończeniu sprzątania przeszliśmy do pracy twórczej. Wykorzystując naszą wyobraźnię i pomysły – tworzyliśmy odkurzacze – niektóre były bardzo współczesne.