Zamierzenia na miesiąc Maj

 

 

Zamierzenia na miesiąc MAJ

 1. Piosenka „Garnek”.
 2. Prace plastyczne: „Wiosenny garnek” (z wykorzystaniem prawdziwych roślin, taśmy klejącej oraz papieru kolorowego), garnkowe inspiracje – ozdabianie/ malowanie własnoręcznie zrobionych garnków z masy solnej.
 3. Stworzenie laboratorium garnkowego w sali. Dzięki garnkom możemy robić doświadczenia, tworzyć nowe rzeczy, wykonywać ćwiczenia doskonalące motorykę małą, rozwijać kreatywność dzieci.
 4. Zabawa matematyczna – ile jajek w garnku? Zadaniem dziecka jest umieścić tyle jajek styropianowych, ile wskazuje liczba w garnku za pomocą dużych szczypiec.
 5. Zabawy manipulacyjne z wytłaczankami od jajek.
 6. Zabawy z elementami programowania z wytłaczankami do jajek (elementy komend prawo, lewo, prosto, powtórz).
 7. Zabawy wzbogacające wiedze o zachowaniach proekologicznych – sortowanie odpadów, materiały multimedialne o tym, co dzieje się z garnkiem, gdy się zepsuje.
 8. Wyszukiwanie pomysłów na temat: jak można wykorzystać stary garnek.
 9.  Poszukamy odpowiedzi na interesujące nas pytania:  a) Kto wymyślił garnek?  b)  Ile lat ma najstarszy garnek c) Z czego może być zrobiony garnek? d) Co można stworzyć z garnka? e) Jak się robi garnek? f) Jak zrobić z niego sitko? g) Jak zrobić z niego perkusję? h) Dlaczego garnek z metalu się błyszczy?  i) W czym ludzie gotowali kiedy nie było garnków? j) Jak gotować w garnku? k) Jakie dania można przygotować w garnku?l) Skąd wiemy, że garnek jest cały? m) Jak naprawia się garnek? n) Gdzie wyrzuca się stare garnki? o)  Kto może korzystać z garnków? p) Jak to się dzieje, że woda gotuje się w garnku?r)Jak zrobić,żeby jedzenie było w garnku dobre? s)Jak gotuje się na płycie?
 10. Ćwiczenia grafomotoryczne
 11. Poznamy cyfry 7 i 8
 12. Ćwiczenia słuchu fonematycznego
 13. Zabawy z literami H, J, Z
 14. Ćwiczenia gimnastyczne ( metodą Rudolfa Labana, Weroniki Sherborne)
 15. Zabawy muzyczno- ruchowe (orientacja w schemacie ciała)
 16. Pokaz tańców-30.05.2022r.godz.15.30
 17. Będziemy przygotowywać się na Uroczyste zakończenie edukacji przedszkolnej.
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.