Zamierzenia na miesiąc Maj

Zamierzenia na miesiąc MAJ

1. Piosenka „Garnek”.
  2. Prace plastyczne: „Wiosenny garnek” (z wykorzystaniem prawdziwych roślin, taśmy klejącej oraz papieru kolorowego), garnkowe inspiracje – ozdabianie/ malowanie własnoręcznie zrobionych garnków z masy solnej.
  3. Stworzenie laboratorium garnkowego w sali. Dzięki garnkom możemy robić doświadczenia, tworzyć nowe rzeczy, wykonywać ćwiczenia doskonalące motorykę małą, rozwijać kreatywność dzieci.
  4. Zabawa matematyczna – ile jajek w garnku? Zadaniem dziecka jest umieścić tyle jajek styropianowych, ile wskazuje liczba w garnku za pomocą dużych szczypiec.
  5. Zabawy manipulacyjne z wytłaczankami od jajek.
  6. Zabawy z elementami programowania z wytłaczankami do jajek (elementy komend prawo, lewo, prosto, powtórz).
  7. Zabawy wzbogacające wiedze o zachowaniach proekologicznych – sortowanie odpadów, materiały multimedialne o tym, co dzieje się z garnkiem, gdy się zepsuje.
  8. Wyszukiwanie pomysłów na temat: jak można wykorzystać stary garnek.
  9.  Poszukamy odpowiedzi na interesujące nas pytania:  a) Kto wymyślił garnek?  b)  Ile lat ma najstarszy garnek c) Z czego może być zrobiony garnek? d) Co można stworzyć z garnka? e) Jak się robi garnek? f) Jak zrobić z niego sitko? g) Jak zrobić z niego perkusję? h) Dlaczego garnek z metalu się błyszczy?  i) W czym ludzie gotowali kiedy nie było garnków? j) Jak gotować w garnku? k) Jakie dania można przygotować w garnku?l) Skąd wiemy, że garnek jest cały? m) Jak naprawia się garnek? n) Gdzie wyrzuca się stare garnki? o)  Kto może korzystać z garnków? p) Jak to się dzieje, że woda gotuje się w garnku?r)Jak zrobić,żeby jedzenie było w garnku dobre? s)Jak gotuje się na płycie?
  10. Ćwiczenia grafomotoryczne
  11. Poznamy cyfry 7 i 8
  12. Ćwiczenia słuchu fonematycznego
  13. Zabawy z literami H, J, Z
  14. Ćwiczenia gimnastyczne ( metodą Rudolfa Labana, Weroniki Sherborne)
  15. Zabawy muzyczno- ruchowe (orientacja w schemacie ciała)
  16. Pokaz tańców-30.05.2022r.godz.15.30
  17. Będziemy przygotowywać się na Uroczyste zakończenie edukacji przedszkolnej.