Podchody w ogrodzie

Już wiemy na czym polega zabawa w podchody dlatego byliśmy pewni, że poradzimy sobie z zadaniami, które przygotował dla nas Ogrodowy Skrzat. Dostaliśmy od niego list, w którym zaprosił nas do zabawy w odkrywców ogrodu. Wszystko zaczęło się tuż za drzwiami przedszkola, a prowadziły nas strzałki…Zadzwoniliśmy dzwoneczkiem, a potem minęliśmy PARKING i RODZINNY ZAKĄTEK.

W labiryncie czekało na nas zadanie – odszukanie ukrytych wśród gałązek kolorowych chustek i policzenie ich:)

Przez furtkę weszliśmy do ogrodu, a strzałki poprowadziły nas prosto do KRĘGU NARAD. Tutaj odpowiedzieliśmy na pytania: Dlaczego pieńki zostały ułożone w kształcie koła? Dla kogo przeznaczone jest krzesło?:)

Teraz strzałki prowadziły nas do zielonego koła i kolejnego zadania – podanie nazwy pojazdu znajdującego się w pobliżu. Wiedzieliśmy, że to pociąg. Powtórzyliśmy trzy razy krótką rymowankę i poszliśmy dalej szukając strzałek:)

Naszym kolejnym zadaniem było poszukanie poprzewracanych pni leżących jeden za drugim. To ŚCIEŻKA ZDROWIA. Przeszliśmy po niej bez trudu. Dla utrzymania równowagi rozkładaliśmy ręce na boki:)