Jak żyć by zdrowym być!

W miesiącu lutym podjęliśmy temat dotyczący „Jak żyć by zdrowym być!”. Podczas wspólnych zabaw i burzy mózgów stworzyliśmy listę kiedy jest się zdrowym oraz co możemy robić, aby być zdrowym. Zapisywaliśmy propozycje dzieci na arkuszu papieru. Podczas innych zabaw rysowaliśmy co jedliśmy poprzedniego dnia na kolację i określaliśmy, czy było to korzystne dla naszego zdrowia, po uprzednim zapoznaniu się i omówieniu piramidy zdrowego żywienia.

p462 p463

Samodzielnie umieszczaliśmy obrazki z produktami spożywczymi na piramidzie zdrowego żywienia, wspierając się przykładowym schematem.

p467 p4612

Rozpoznawaliśmy nazwy produktów spożywczych, dzieliliśmy je na sylaby określając ich ilość, określaliśmy głoski występujące na początku i na końcu wyrazu – które w jednej zabawie słyszeliśmy, a w innej widzieliśmy. Dopasowywaliśmy nazwę produktów do obrazka.

p468 p4613

Tworzyliśmy plakat, na którym zamieszczaliśmy produkty jakie powinniśmy spożywać najczęściej, a jakich powinniśmy unikać i jeść bardzo rzadko np. jedzenie typu „fast food” czy słodycze”. Wspomagaliśmy się tutaj piramidą zdrowego żywienia.

p4625 p4626

Określaliśmy jakie witaminy możemy znaleźć w różnorakich produktach spożywczych i omówiliśmy za co są odpowiedzialne. Podczas samodzielnych działań łączyliśmy symbol witaminy z odpowiednim produktem na obrazku, wspierając się tematycznym plakatem.

p4610 p4611

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.