Wyprawa badawczą z wiewiórką Krysią

Dzisiaj odwiedziła nas wiewiórka Krysia, która często obserwuje nasze zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Poprosiła nas, abyśmy zaspokoili jej ciekawość i zbadali, „dziwne przedmioty” w okolicy naszego przedszkola, do których ludzie przyczepiają „ linkami” swoje rowery.  Rządni przygód podążaliśmy za wiewiórką.

IF

Przy okazji obejrzeliśmy j drzewo, które jest  ulubionym miejscem obserwacyjnym wiewiórki.

IF   DSC05383

Po drodze znaleźliśmy … dziecięcy rowerek, który leżał ukryty w liściach pod jednym z drzew stojących niedaleko płotu naszego przedszkola. Niektórzy z nas mieli ochotę zabrać go do przedszkola. Zwyciężył jednak rozsądek większości z nas, która uznała, że byłaby to kradzież. Postanowiliśmy pozostawić go i wyruszyliśmy w dalszą drogę.

DSC05386    IF

Na miejscu ( przy sklepie Netto) okazało się, że te „dziwne przedmioty” to stojaki na rowery, a  „linki” to zabezpieczenia roweru przed kradzieżą.

IF   IF

Aby zapamiętać jak najwięcej szczegółów postanowiliśmy wykonać dokładne szkice stojaków.

IF      IF

Mieliśmy również okazje porozmawiać z panią, która właśnie podjechała rowerem. Pokazała nam specjalny kluczyk oraz sposób zakładania blokady na rower.