Spotkanie z klasą teatralną

Od kilku dni przygotowywaliśmy się do spotkania z nauczycielem
i uczniami klasy o profilu teatralnym przy Szkole Podstawowej numer 90. Jak dowiedzieliśmy się od naszej pani, uczniowie Ci systematycznie uczęszczali na zajęcia kółka teatralnego przez okres dwóch lat i wystawili dla publiczności niejedną sztukę. Tym samym stali się naszymi ekspertami z dziedziny, która nas bardzo ostatnio interesuje, a mianowicie „teatru”.
       Zanim doszło do naszego spotkania sporządziliśmy listę pytań do ekspertów oraz wykonaliśmy mikrofony, by móc przeprowadzić z nimi wywiad. Oto one:
pytania skierowane do uczniów:
• Co to jest kółko teatralne? /Vanessa/
• Co robi się na kółku teatralnym? /Hania T./
• Czy lubicie się bawić w teatr? /Mateusz/
• Czy macie scenę w szkole? /Krzysiu/
• Gdzie odbywają się wasze przedstawienia? /Weronika/
• Czy macie przebrania na przedstawienia? /Anthony/
• Czy zakładacie do przedstawienia maski? /Ola K./
• Czy macie kukiełki do przedstawienia? /Vanessa/
• Czy występujecie przed rodzicami? /Mateusz/
• Czy występujecie przed uczniami w szkole? /Ania/
• Gdzie jest wasza garderoba? /Ola K./
• Jak przygotowujecie się do przedstawienia? /Antek P./
• W jakiej graliście sztuce? /Weronika/
• Jakie odgrywaliście role? /Ola K./
• Jakie jest wasze ulubione przedstawienie? /Mateusz/
• Czy trudno być małym aktorem? /Feliks/
• Co robicie, aby zapamiętać swoje role? /Krzysiu/

pytania skierowane do nauczyciela:
• Jak pani uczy dzieci do przedstawienia? /Ola L./
• Jak pani ćwiczy głosy uczniów? /Mia/
       Podczas spotkania zadawaliśmy pytania, oglądaliśmy rekwizyty jakie uczniowie przygotowali do jasełek, które wkrótce przedstawią, uczestniczyliśmy w zabawach rozgrzewających głos i ciało do gry aktorskiej oraz wypróbowaliśmy własne siły i odwagę w zainscenizowaniu krótkiej historyjki z lustrem.
       Na poniższych zdjęciach można zobaczyć, kto z nas okazał się najdzielniejszy, w jakich byliśmy nastrojach, w jaki sposób zostaliśmy przyjęci przez gospodarzy i czy podczas wizyty napotkaliśmy na niespodzianki.
       Pani Joli, nauczycielce klasy trzeciej oraz uczniom serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas, za wyrozumiałość, ciepłe i życzliwe przyjęcie oraz cenne wskazówki i uzyskane wiadomości.