Pierwsze spotkanie z ekspertem

Do naszej grupy przybył dzisiaj niezwykły gość. Tym gościem była babcia Nadii, aktorka Teatru Polskiego. Bardzo cieszyliśmy się z tej wizyty, bo bardzo ciekawi nas praca aktorów. Do spotkania przygotowywaliśmy się dużo wcześniej tj. sporządziliśmy listę pytań do eksperta, by w ten sposób dowiedzieć się jak najwięcej o aktorstwie oraz doskonalić swoje umiejętności zadawania pytań dorosłym. Jak przystało na gospodarzy dołożyliśmy wielu starań, by nasz gość poczuł się dobrze w naszym towarzystwie. Nadia i Ola powitały gościa w holu przedszkola, wskazały miejsce, gdzie może pozostawić odzież wierzchnią oraz prowadząc miłą konwersację doprowadziły eksperta do naszej sali. Tam już czekały pozostałe dzieci, które głośno powiedziały „Dzień dobry” na powitanie.
       Podczas spotkania pani Maria odpowiadała na nasze pytania dotyczące pracy aktora, pokazała nam jak pracuje się z lalkami typu mapety oraz wcielając się w rolę reżysera przybliżyła nam tajniki aktorstwa. Potem wzięliśmy udział w prawdziwej próbie jaka ma miejsce przed występem, a mianowicie pod kierunkiem gościa staraliśmy się zagrać rolę warzyw do wiersza J. Brzechwy pt. „Na straganie” stosując się do wszystkich wskazówek reżysera. To było niezwykłe spotkanie, będziemy je bardzo mile wspominać.
       Dziękujemy pani Marii za przybycie i poświęcony nam czas, a rodzicom Nadii za umożliwienie spotkania.