馃尫 OGRODOWE DZIA艁ANIA W PODCZAS ZAJ臉膯 I W GRUNWALDZKIM OGRODZIE SPO艁ECZNYM

馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫

OGRODOWE DZIA艁ANIA W PODCZAS ZAJ臉膯

Podr贸偶nicy szukali zwiastun贸w wiosny w ogrodzie przedszkolnym, wygrabiali stare li艣cie, obserwowali jak robi膮 to panowie ogrodnicy z聽 przedszkola.

Podczas zaj臋膰 dzieci poznawa艂y kwiaty przedwio艣nia i jakie narz臋dzia ogrodnicze s膮 potrzebne do pierwszych wiosennych prac w ogrodzie. Uk艂ada艂y ich nazwy z liter. 艢piewa艂y piosenk臋 „W naszym ogr贸deczku”

Tworzy艂y zbiory narz臋dzi, przelicza艂y, odzwierciedla艂y ich liczb臋 za pomoc膮 liczman贸w (fasolek), por贸wnywa艂y liczebno艣膰 „na oko”, poprzez 艂膮czenie w pary, odejmuj膮c (wg umiej臋tno艣ci dzieci). Rozwi膮zywa艂y te偶 i uk艂ada艂y zadania tekstowe i dok艂ada艂y/dodawa艂y i zabiera艂y/odejmowa艂y fasolki (co jest bardzo dobrym 膰wiczeniem na p贸藕niejsze rozwi膮zywanie dzia艂a艅 matematycznych)

OGRODOWE DZIA艁ANIA W GRUNWALDZKIM OGRODZIE SPO艁ECZNYM

11.03.2022 w pi膮tek wybrali艣my si臋 na wycieczk臋 do pobliskiego parku i uczestniczyli艣my w wiosennych przygotowaniach w grunwaldzkim ogrodzie spo艂ecznym.
Pomagali艣my w przesypywaniu ziemi z g贸rki z ziemi膮 na grz膮dki. 馃榾

Zabrali艣my ze sob膮 potrzebny sprz臋t: wiaderka i 艂opatki, takie „piaskownicowe”.馃榿

Przed wypraw膮 Pan Krzysiu pokaza艂 nam gdzie panowie ogrodnicy przechowuj膮 w przedszkolu narz臋dzia do prac w ogrodzie, pokazywa艂 je i wyja艣nia艂 do czego s艂u偶膮.

Na koniec jeszcze niekt贸rzy kopali ziemi臋 a reszta bawi艂a si臋 w kuchni b艂otnej, jak kto mia艂 ochot臋 馃榿

Prezentujemy zdj臋cia z naszych ogrodowych dzia艂a艅. By艂o super, dzieci by艂y bardzo zaanga偶owane i spisa艂y si臋 na medal 馃憤馃槏

馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫馃尫