Szukamy odpowiedzi na pytanie – NA KTÓRYM PIĘTRZE MIESZKAJĄ INNE DZIECI?

Szukamy odpowiedzi na pytanie Basi

NA KTÓRYM PIĘTRZE MIESZKAJĄ INNE DZIECI?

Lilka:””Mieszkamy w bloku, na 1 piętrze, nie mamy dużo schodów do przejścia, żeby być w naszym mieszkaniu”

Antek mieszka na trzecim piętrze.

Filip mieszka na drugim piętrze i ma do przejścia 36 schodów.

Ola: Ola mieszka na 1.piętrze. Do pokonania ma 26 schodów, które wspólnie z siostrą policzyła – w załączeniu efekty:)

Sprawdziły też, jaki widok mają ze swojego piętra – przede wszystkim plac zabaw, za którym już bardzo tęsknią. I jak Ich piętro prezentuje się od strony placu zabaw.

Ciocia Dorota – mój blok liczy 5 poziomów mieszkalnych – parter i 4 piętra. Na każdym poziomie są 2 mieszkania, nie ma windy i wszyscy wchodzą po schodach do mieszkań.

Ja mieszkam na 2 piętrze, które jest oznaczone pewnym kodem „ P II ” – (P to skrót nazwy piętro, a te dwie kreski „II” to cyfra rzymska dwa ).
Pokonuję 45 schodów, które podzielone są spocznikami (piętrowymi i międzypiętrowymi) na 5 biegów, a kształt klatki schodowej to „dwubiegowa powrotna”.