Szukamy odpowiedzi na pytanie – CZY DZIECI MAJĄ W DOMU JAKIEŚ ZWIERZĄTKA I GDZIE ONE ŚPIĄ?

Szukamy odpowiedzi na pytania Oli i Zbyszka:

Czy każdy ma w domu świnkę morską lub inne zwierzę?/OLA R./
Czy dzieci mają w domu jakieś zwierzątka i gdzie one śpią? /ZBYSZEK/

OLEK: „Mamy rybę bojownika, który ma na imię Bismarck. Mamy glonojada, który nazywa się Yamato. Jeszcze mamy trzy krewetki, jedna nazywa się Filip, druga Antek, a trzecia Igor. A dwa ślimaki mają imiona: Kropka i Pasek. Zwierzątka mieszkają w akwarium. Jedzą karmę dla rybek. Ślimaki śpią na kamieniach, krewetki śpią w swoim domku, a rybka nasza ma dwa domy. Bismarck śpi na trawie, a Kajtek mówi, że śpi też na kamieniach. Kiedyś chciałbym mieć takiego grubasowego szczurka z ogonkiem długim”.

ZBYSZEK ma wiele zwierząt i mieszkają one w różnych miejscach:
– pies ma swoje posłanie na korytarzu.
– królik ma swoją klatkę w pokoju.
– żółw i wąż mają każdy swoje terrarium w kuchni.

LILKA: „My mamy króliczka. Ma na imię Kicuś. Ma swoją klatkę, w której śpi, ale biega też po całym mieszkaniu. Je sianko, specjalną karmę, marchewkę, koperek, pietruszkę i banana. Jego przysmakiem jest babka (chodzi o babkę lancetowatą). Lubię czytać mu książeczki i bawić się w chowanego. Lubię też go wyczesywać i przytulać. Śmiesznie rusza noskiem i bardzo go kocham”.

LENKA: „Mam królika Rona, który lubi jeść marchewkę, jabłko i ogórki zielone. Lubi mnie i Amelię 🙂 Bawi się jak piesek i goni nas po całym domu. I lubi, jak go głaszczę za uszkiem”

OLA: „Mam dwie świnki morskie. Jedna jest Luna, druga Tusia. Luna jest większa, a Tusia młodsza. I nimi się opiekuję z moją siostrą Alą.” Świnki mieszkają w klatce. Uwielbiają ogórki i mlecze, które Ola sama zbiera.

CIOCIA DOROTA: – „Moje zwierzęta mieszkają w akwarium. Jest ich sporo i trudno policzyć. Te większe mają swoje imiona i są to: ślimak – Gustaw, rybka bojownik – Leon, rak – Nieborak oraz glonojad – Czyściciel. Pozostałe to 5 rybek „neonków” kilka gupików i niezliczona ilość krewetek. Ślimak jak jest najedzony to zamyka się w swojej skorupie i śpi. Krewetki i rak chowają się wśród roślinności i tam lubią nocować, a o rybkach trudno mi powiedzieć, ponieważ gdy światło się świeci to one zawsze pływają, a gdy jest ciemno to znów ja nic nie widzę. Bardzo lubię obserwować ich wodne życie podczas karmienia, ponieważ wszystkie się wtedy pojawiają. Mniej miłą rzeczą są porządki (np. wymiana wody), ale nie trzeba ich robić zbyt często.”

POLA spędzając czas  u taty lubi bawić się z psem Frankiem.

MANIA I FLOREK: „W naszym domu mieszka z nami piesek o imieniu Basia. Kiedyś Basia nie miała domu, mieszkała w schronisku. Była tam nieszczęśliwa. Teraz jest wesołym pieskiem, który lubi spać w legowisku, ale wolałby na kanapie” 🙂

ANTEK: „Moim zwierzątkiem jest moja rybka Rocky. Jest bojownikiem i jest bardzo ruchliwy. Próbowaliśmy wprowadzić mu kilka krewetek, ale Rocky wszystkie je wytłukł. Bardzo lubię patrzeć na Rocky’ego jak pływa. Lubię też karmić Rocky’ego. Nie mogę się doczekać kolejnych zwierzątek. Psa i kota.”

GUCIO ma psa Burbona, który jest jego przyjacielem.

MAJA ma swoją ZŁOTĄ RYBKĘ, która mieszka w domu u babci i dziadka.

CIOCIA AGATA: „Obecnie nie mam żadnego zwierzątka. Kiedyś miałam dwa koty – Gapę i Piętkę. Czasami odwiedza naszą rodzinę i zamieszkuje u nas kot mojej córki – Dętka, która jest bardzo fotogeniczna:)”