Dzień chłopca w naszej grupie

Dzień chłopca w przedszkolu może być bardzo miły i wesoły. Tak było w naszej grupie dzięki naszym koleżankom, rodzicom i paniom, którzy dołożyli wszelkich starań, by ten dzień był dla wszystkich miłym przeżyciem.

A zaczęło się od niespodzianki ukrytej w dość sporej niebieskiej paczce. Wszyscy od razu domyślili się dla kogo jest przeznaczona i z jakiej okazji. Pani zaproponowała nam zabawę w „Wędrującą paczkę”, na którą chętnie przystaliśmy. Podczas muzyki podawaliśmy sobie zawiniątko, a gdy muzyka umilkła dziecko, które je trzymało miało za zadanie je rozpakować. Okazało się, że pod jedną warstwą papieru kryła się następna oraz polecenia do wykonania. Zaskoczyły nas te zadania, które były różnorodne, ale też wymagały od nas dobrej znajomości kolegów i koleżanek z grupy oraz odwagi i kreatywności np. „przybij żółwika z kolegą, który chętnie pomaga”, „powiedz wybranemu dziecku coś miłego”, „zaproś do tańca kolegę, z którym świetnie się tańczy” itd. Ze wszystkimi zadaniami poradziliśmy sobie bardzo dobrze.  Kiedy dotarliśmy do zawartości paczki okazało się, że jest tam słodki prezent dla wszystkich, a dla samych chłopców ukryty jest w miejscu, który należy odszukać na terenie przedszkola.

Czy chłopcom się udało go znaleźć i gdzie znajdowało się to tajemnicze miejsce można zobaczyć na poniższych zdjęciach.