Przybądź do nas Mikołaju

Kochani Rodzice!

Mikołajki to ważny dzień, szczególnie dla nas dzieci, bo wiemy, że wielu z nas zostanie obdarowanych prezentami. W tym roku oczekujemy Mikołaja nie tylko w domu ale również w przedszkolu. Czy go zobaczymy? Czy przyniesie nam prezenty?
Z takimi dylematami przekroczyliśmy dzisiaj progi naszego przedszkola.

Tak właściwie to nic szczególnego nie przykuło naszej uwagi, dopiero pytanie pani, czy zauważyliśmy jakieś zmiany od wczoraj w naszej sali zmobilizowało nas do bacznego przyjrzenia się dekoracjom. Okazało się, że pojawił się u nas skrzat, worek na prezenty i list. Ale od kogo i czy on jest adresowany na pewno do nas?

Ola stwierdziła, że nam go przeczyta ale napotkała pewne trudności. Litery w liście nie były zapewne rysunkowe. Z pomocą Oli przyszła Stella ale też jej się nie udało. Całe szczęście, że pani rozszyfrowała list.

Okazało się, że napisał do nas Mikołaj, który zostawił nam dwie niespodzianki. Pierwsza umieszczona w worku przy choince, druga to kalendarz adwentowy, w którym umieszczone są zadania na każdy dzień  aż do rozpoczęcia się Świąt Bożego Narodzenia. Mikołaj polecił nam, abyśmy w pierwszej kolejności zajrzeli do pierwszej kieszonki kalendarza i wykonali umieszczone w nim zadania. Ochoczo podjęliśmy wykonanie zadań. Najpierw wysłuchaliśmy opowieści o chłopcu o imieniu Mikołaj, który stał się biskupem, a potem wykonaliśmy pracę plastyczną. A jaka to była praca? Kto pomagał w wykonaniu wystawki? Co było w worku od Mikołaja? To są zagadki, które przygotowaliśmy wspólnie z Mikołajem dla Was Rodzice. Podpowiedzi znajdziecie poniżej.