KOCHANE DZIECI

Czy jesteście już gotowe na spotkanie?

Zapraszamy Was na… pytania dla mądrego przedszkolaka. Kto nie pamięta prosi o podpowiedź rodziców 🙂
Przypominamy: Staramy się odpowiadać całym zdaniem 🙂

• Jaki jest dzisiaj dzień tygodnia?
  • Jaki jest teraz miesiąc?
  • Jaka jest teraz pora roku? i pytanie dodatkowe
  • Jaka jest teraz pora dnia?
    Na początku tygodnia przywitajmy się nową piosenką. Będziemy przy niej klaskać, tupać, skakać i poruszać się cwałem (czyli noga goni nogę).
    PRZYWITAJMY SIĘ WESOŁO-piosenka

W naszej grupie rozmawiamy teraz o jeżach. Dzisiaj  zapraszamy Was na spotkanie z jeżem Kolczatkiem. Jak wiecie, w październiku z drzew spadają liście i robi się  chłodniej, wtedy to jeżowi jest coraz trudniej w ogrodzie, czy też w lesie znaleźć pożywienie i dlatego szuka miejsca, w którym mógłby spokojnie zasnąć i poczekać na wiosnę.
    Co przytrafiło się Kolczatkowi podczas tych poszukiwań? Posłuchajcie sami:

„Jak Kolczatek szukał mieszkania” H.Bechlerowa

Jeżyki, czy wiecie co to jest chochoł? Porozmawiajcie o tym z rodzicami (informacja na dole strony)
    A teraz popatrzcie na historyjkę obrazkową i spróbujcie opowiedzieć o poszukiwaniach przez Kolczatka mieszkania na zimne dni:

Spróbujcie odpowiedzieć na pytania:

• Dlaczego Kolczatek szukał mieszkania?
  • Gdzie Kolczatek chciał zamieszkać?
  • W którym domku znalazł schronienie na zimę?
  • Kto mieszkał w domku z chochoła, pod wierzbą, pod kamieniem?

A może narysujecie jeża Kolczatka? – czekamy na Wasze prace

Jeżyki, pamiętajmy cały czas o segregowaniu śmieci 🙂 Na koniec, przypomnijmy sobie  nasze piosenki:

ŚWIAT W NASZYCH RĘKACH-piosenka

EKOLOGIA-piosenka

Do jutra

Wasze ciocie 🙂

DRODZY RODZICE

Prosimy, porozmawiajcie z dziećmi o chochole. Dziękujemy 🙂

wyjaśnienie pojęcia chochoł: słomiana otulina krzewu, najczęściej różanego, używana w celu ochrony rośliny przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi; oznacza także sam krzew zabezpieczony w ten sposób.

Zachęcamy do fotografowania prac dzieci i przesyłania do nas na grupową pocztę.

I&B