1.12.br.

Dzień dobry Jeżyki 😀 Jak się macie?

My już nie możemy się doczekać kiedy się z Wami zobaczymy i odliczamy dni.

Czy lubicie zagadki?

Oczywiście, że tak, kto ich nie lubi. A oto zagadka dla Was na zielonym tle.

stopy-wiersz

Jedna za drugą,
zawsze są razem.
Chodzą na palcach,
chodzą na piętach,
sztuczek przeróżnych znają wiele,
bo razem im zawsze weselej.

Potrafią ślad zostawić na piasku,
lubią w wodzie wesołe kąpiele.
Chlapią wtedy i tupią bez końca.
A kiedy uciekają?
Gdy woda jest gorąca.

Czy już wiecie o czym mówiła zagadka?
Macie racje, to stopy.

I dzisiaj właśnie zajmiemy się naszymi stopami. Najpierw je trochę rozgrzejemy. Przygotujcie drobne zabawki, pojemnik na zabawki, karton chusteczek higienicznych, szalik i piłkę. Kliknijcie w żółty napis. Zaczynamy

ćwiczenia stóp

Przygotujcie teraz kartkę i coś do pisania. Spróbujcie odrysować swoje stopy i stopy osób z Waszych rodzinek.
• Porównajcie wielkość stóp, czyje są największe, czyje najmniejsze, czyje średniej wielkości.
• Ozdóbcie odrysowane stopy w dowolny sposób. Możecie użyć kredek, farb, papieru kolorowego, stempelków itp.
• Zróbcie zdjęcia i prześlijcie je na pocztę grupową.

!!! Dla chętnych i odważnych propozycja wykonania odcisków stóp w farbie 😀

Zabaw z wykorzystaniem stóp jest bardzo wiele. Poniżej znajdziecie propozycje zabaw, w które możecie zabawić się sami bądź z rodzinką.

Żeby zabawić się w SKAKANIE potrzebować będziecie wzorów stóp i taśmy montażowej tak jak na zdjęciu.

Gdy trasę skoków będziecie mieć gotową, spróbujcie pokonać ją w rytm muzyki. Muzykę znajdziecie klikając w czerwony napis.

SKOKI Z MUZYKĄ
Inną zabawą z rodzinką może być wspólna zabawa w NOGI STONOGI. Kliknijcie w zielony napis, żeby poznać jej zasady.

NOGI STONOGI

Zabawa w MUZYCZNE STOP to propozycja kiedy macie ochotę poruszać się przy muzyce sami, z kolegami albo z rodzinką. Kliknijcie w niebieski napis i zaczynamy
MUZYCZNE STOP

Tą zabawą dzisiaj się z Wami żegnam do jutra. Pa! 😀

Spójrzcie tylko jakie zdjęcia nadesłały Nikola, Lenka i Natalia do naszej galerii.

Oto misie Nikoli

Oto ręce osób z rodzinki Nikoli

Oto ręce osób z rodzinki Lenki

Oto ręce osób z rodzinki Natalki