DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada na 20 września, ale w przedszkolu cały tydzień obchodzimy to święto. W tym roku pod hasłem: „PRZEDSZKOLAKI DLA POWSTAŃCÓW”.
„Wychowanie w duchu wartości i kształtowanie dojrzałej postawy patriotycznej to proces, który rozpoczyna się w przedszkolu od działań uświadamiających dzieciom przynależność do rodziny, miasta, regionu, Polski. W Wielkopolsce, oprócz symboli narodowych, przedszkolacy mają okazję zetknąć się z symbolami i obchodami rocznicowymi Powstania Wielkopolskiego.”
Najstarsze dzieci z naszego przedszkola –Poszukiwacze- wzięły udział w biegu „Przedszkolaki dla Powstańców” (Stadion Lekkoatletyczny Golęcin), a pozostałe grupy (oprócz Tygrysków i Jeżyków) pojechały pod pomnik Powstańców Wielkopolskich. Najmłodsze dzieci otrzymały zrobione przez nich fotografie. Dzieci wykonały grupowe prace, które były prezentowane na spotkaniu wszystkich przedszkolaków kończącym „Tydzień Przedszkolaka”.

Naszą pracę wykonaliśmy metodą stemplowania przy pomocy korków.