Piaskowy zawrót głowy
Dziś kolejny raz gościliśmy panią Majkę w naszej grupie, która wcieliła się w rolę eksperta i pomogła nam odpowiedzieć na kolejne pytania do naszego projektu „piasek”. Były nimi:
Jak wiatr zdmuchuje piasek?
Jak tworzy się huragan piaskowy?
Na początku spotkania przekonaliśmy panią Majkę o tym, że pamiętamy kim jest i jakie prowadzi zajęcia z dziećmi. Nikogo zatem nie zdziwił ubiór gościa tj. kitel i ochronne okulary, które zabezpieczają ubranie podczas wykonywania eksperymentów.
Ucieszyliśmy się na wieść, że dziś czekają nas dwa eksperymenty do przeprowadzenia, bo bardzo lubimy poznawać nowe rzeczy w działaniu. I żeby badania się udały przesłaliśmy do siebie w kręgu „magiczny elektron”.
Zajęcia z panią Majką jak zwykle były bardzo ciekawe i pełne emocji. Zaczęliśmy je od opowiedzenia gościowi, co już wiemy o piasku, a potem pani chemik pokazała nam różę pustyni i wyjaśniła nam jak ona powstaje i z czego się składa. Następnie staraliśmy się sami odpowiedzieć na kilka pytań pani np. co dzieje się z piaskiem, gdy na niego dmuchamy? Co to jest wiatr? Jak nazywa się silny wiatr?
W dalszej części spotkania dowiedzieliśmy się jak wiatr powstaje i co to jest oko cyklonu, a podczas zabawy w wiatr doświadczyliśmy jego stopniowe nasilenie w skali od zera do pięć.
Przyszedł czas na eksperymenty, podczas których tworzyliśmy tornada w słoikach oraz ruchome piaski.
W jaki sposób się to robi i z jakich składników możemy Wam drodzy rodzice opowiedzieć w domu. A tym czasem zachęcamy do obejrzenia poniższych zdjęć, na których widać między innymi jak doskonale pracowaliśmy i jaką frajdę nam przyniosło eksperymentowanie.
Pani Majce bardzo mocno i głośno DZIĘKUJEMY!!!