Zielona Noc

Z dnia 21 na 22 czerwca dzieci z grupy „Koziołki” i „Podróżnicy” bawiły się w naszym przedszkolu podczas ZIELONEJ NOCY. Spotkaliśmy się w Krainie zabaw gdzie przywitali nas Szaleni Naukowcy, którzy sprzeczali się jaka nauka jest ważniejsza i ciekawsza.

Nie mogąc dojść do porozumienia sami postanowiliśmy to sprawdzić. Na początku szukaliśmy ukrytych żarówek. Był to wstęp do zabaw zorganizowanych przez Szalonego Elektryka Pana Krzysztofa Kruszkę. Profesor ten pokazał nam wiele ciekawych doświadczeń z tej dziedziny. Następnie, po kolacji i harcach na świeżym powietrzu, do zabawy zaprosił nas Szalony Profesor Nauk Fizyczno-Chemicznych. Pod jego okiem zgłębialiśmy wiedzę na temat zjawisk fizycznych i wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia chemiczne. Zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się na toaletę wieczorną. W pewnym momencie zauważyliśmy, że nasze pluszaki zniknęły – zostawiając w naszej sali tajemniczy list. Udaliśmy się więc po pozostawionych śladach.  Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Wraz z pluszakami udaliśmy się na bajkę o wynalazkach, a następnie ukryliśmy się w swoich śpiworach, aby rano obudzić się radosnym i wypoczętym.   Rankiem wykonaliśmy gimnastykę oraz zjedliśmy śniadanie. Po spakowaniu swoich rzeczy nadszedł czas oczekiwania na przyjście Rodziców. Stęsknieni Opiekunowie odbierali nas dumni z naszej odwagi i dzielności jaką wykazaliśmy się w czasie tej nocy .