X MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

W tym roku 17 stycznia odbył się

X MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL

KOLĘD I PASTORAŁEK,

który uroczyście otworzyła pani dyrektor Przedszkola 46,

Hanna Pawlak.

 

       Wzięły w nim udział dzieci z kilku poznańskich Przedszkoli.
Z Przedszkola  nr 40 – 2 grupy „Skoczne Koziołki” i „Koziołki z Ratuszowego Zegara”, dzieci z Przedszkola nr 83 grupy „Słoneczna Gromada” oraz „”Promyki” oraz dzieci z grupy „Lajkoniki” z Przedszkola Pyza Wędrowniczka. Nasze Przedszkole reprezentowały dzieci z grup „Śmiałkowie” i „Poszukiwacze”. Każda z grup przedstawiła po 2 utwory do wyboru: z ogromnego zbioru polskich kolęd oraz dowolnej pastorałki.

        Występy w tym roku urzekły kreatywnością, pomysłowością
w doborze rekwizytów, repertuaru, ciekawej choreografii oraz muzykalności uczestników. Szczególną uwagę zwróciły dzieci, które podczas swojego występu posługiwały się językiem migowym. 
O walorach każdego występu wypowiadali się członkowie jury w składzie: Pani Dominika Staniewska (z wykształcenia muzyk i instruktor rytmiki), Pani Monika Dolata (prezes kameralnego chóru „Armia Świętego Jerzego”) Pani Grażyna Komocka (nauczycielka i chórzystka). Nad pracą i obradami jury czuwał sekretarz jury Pani Barbara Domańska, a prowadziła przegląd Pani Elżbieta Górniaczyk.
Wszystkie dzieci uczestniczące w przeglądzie otrzymały dyplom, nagrody oraz słodkie co nieco. Na zakończenie, jak co roku członkowie jury zaprezentowali próbkę swoich talentów i umiejętności. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piękną kolędę „Cicha noc”. Po tym występie wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.