WIELKANOC W NASZYM PRZEDSZKOLU

22 marzec to był szczególny dzień w naszym Przedszkolu. Tego dnia przyszliśmy odświętnie ubrani i przy pięknie nakrytych stołach wraz z zaproszonymi gośćmi zjedliśmy tradycyjne świąteczne śniadanie. W każdej grupie na stole pojawiły się wielkanocne potrawy – jajka przystrojone warzywami przypominały zajączki i myszki, białe kiełbaski oraz inne zdrowe smakołyki.

Po śniadaniu udaliśmy się na kukiełkowe przedstawienie. Głównym bohaterem był oczywiście zajączek, który wraz ze swoimi przyjaciółmi przżył wiele ciekawych przygód. Na zakończenie zajączek przeczytał nam list od swojego kuzyna Zajączka Wielkanocnego. W liście tym opisane było co mamy zrobić, aby odnaleźć upominki.

Zajączek Wielkanocny przygotował dla nas wiele konkurencji. Skakaliśmy w workach, przez przeszkody, odgaywaliśmy i rysowaliśmy tropy zająca, jedziliśmy na rowerkach i hulajnogach wzdłuż wyznaczonej torze, celowaliśmy bulą do piramidy z puszek, przenosiliśmy pisanki na łyżce i rzucaliśmy marchewkowymi lotkami do celu. Po wykonanych wszystkich zadań odnaleźliśmy wskazówkę gdzie znajdują się upominki.

Śmiechu było co nie miara, a zabawa była przednia. Pogoda nam nie sprzyjała, bo zaczął padać deszcz i grupy najstarsze kończyły swoje konkurencje w salach przedszkolnych. Zajączek Wielkanocny był z nas bardzo dumny, bo wszystkie zadania udało nam się wykonać i wszyscy odnaleźli upominki.