Rekord Guinnessa w myciu zębów

We wtorek 30 października br. nasze przedszkole brało udział w próbie bicia Rekordu Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów. Już od samego rana wiele się działo…

1000

Do przedszkola  przybyli  goście  z  Krainy  Pastusiów  – Billy,  Lily,  Milky  i  Szczotkuś,

IF

którzy opowiedzieli nam o swoim spotkaniu z Zębusiem.

IF  IF

   IF   IF

Na początku Zębuś był brudny i smutny, ale przyjaciele sprawili, że zanim się obejrzał , znów był biały i lśniący . Tak bardzo polubił Pastusie, że postanowił zostać na stałe. Dziś często odwiedza swoich przyjaciół , a oni dbają o to, by zawsze był czysty i zdrowy.

IF  IF

IF  IF

Następnie wspólnie obejrzeliśmy film pt. „Wizyta u stomatologa”.

IF IF

I tak powoli zbliżaliśmy się do najważniejszej chwili…,kiedy punktualnie o godz. 12.00 wspólnie z dziećmi z ponad 4000 przedszkoli w Polsce braliśmy udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie szczotkujących zęby.

IF   IF

IF     IF

Poprzedni rekord został ustanowiony w Indiach w 2007 roku. Liczba osób myjących jednocześnie zęby wyniosła wtedy 177.003.

Już kilkanaście minut po godzinie 12 było wiadomo, że pobiliśmy Rekord Guinnessa. Wg danych przedstawionych przez Aquafresh – głównego organizatora – w wydarzeniu brało udział 313.328 dzieci, w tym 136 z naszego przedszkola.

IF    IF

IF    IF

Dzieci ze starszych grup wspólnie myły zęby w Krainie Zabaw, a dzieci młodsze – Tygryski, Jeżyki i Żabki szczotkowały zęby w swoich salach.

imagesQHPOEOAI

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.