PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ

W  roku szkolnym 2012/2013 nasze przedszkole realizuje projekt

PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Wydawnictwo Zakamarki, a partnerem Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Projekt odbywa się w 11 przedszkolach w Poznaniu i jest skierowany do przedszkolaków, ich rodzin oraz nauczycieli. Ma na celu promocję czytelnictwa, kształtowanie dobrych nawyków czytelniczych oraz dotarcie z wartościową książką do dzieci, ich rodzin i przedszkoli.

W piątek 16 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicielki Wydawnictwa Zakamarki,  które wręczyły każdej grupie po jednym zakamarkowym plecaku z książkami.

main_5_9_1pomelo_1_ma_sie_dobrze_420px_rgb_zaokrmain_6main_5_37main_5_12

W trakcie trwania projektu każdy przedszkolak otrzyma na tydzień do domu plecak z sześcioma książkami, które ma za zadanie przeczytać wraz z rodzicami. Zachęcamy, aby dziecko wykonało w domu pracę plastyczną zainspirowaną wybraną książką. Po tygodniu plecak wraz z książkami i pracą plastyczna należy odnieść do przedszkola, aby kolejne dziecko mogło go zabrać do domu. Dziecko zostanie poproszone o opowiedzenie swojej grupie o wybranym bohaterze czy ulubionej książce z plecaka.  Jedną z form podsumowania akcji w przedszkolu będzie wystawa przyniesionych przez dzieci prac plastycznych.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!