SPOTKANIA Z EKSPERTAMI

Spotkania z wieloma ekspertami pomogły dzieciom uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania związane z omawianym tematem:

– spotkanie z drwalem – tatą Borysa i Wiktora (gr. I, VI)

– spotkaniem z praktykantem, który okazał się ekspertem od brzozy (gr. I)

– spotkanie z mamą Hani– zapoznanie z budową drzewa (gr.II)

– spotkanie z mamą Mateusza pt. „Co możemy uzyskać z drewna?” (gr.II)

– spotkanie z mamą Karola – malowanie drzew na jedwabiu (gr. II)

– spotkanie ze stolarzem (gr. I, III, V, VII)

– zajęcie z udziałem taty Tymka – wykonanie budowli z kartonów i nieużytków (gr. III)

– zajęcie z przedstawicielem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego – obserwacja zwierząt i roślin w ogrodzie przedszkolnym (gr.III, IV, VI)

– Bajka Smykałka – spotkanie z panią bibliotekarką opowiadającą bajki o tematyce drzew i mieszkańcach lasu) (gr.V)

– omówienie prezentacji ”Legenda o Baobabie” i „Drzewa, które nie są drzewami” – Ela i Ula (gr. V, VII)

–  omówienie prezentacji i wykonanie pracy plastycznej o drzewach owocowych – Maja i Mikołaj (gr. V, VII)

– spotkanie z ogrodnikiem (gr.VI)

– prezentacja multimedialna Marysi i jej mamy dotycząca  budowy i wyglądu drzewa. Przedstawienie prezentacji multimedialnej i przygotowanie zadań do wykonania przez grupę (gr. VII)

– list od leśniczego Janusza z zadaniami do wykonania (gr.VII)