NADANIE NAZW GRUPOM

26 października miała miejsce uroczystość bardzo ważna dla wszystkich dzieci, a także nauczycieli. NADANIE NAZW GRUPOM corocznie połączone jest z przedstawieniem z cyklu NAUCZYCIELE DZIECIOM. W tym roku wraz z dziećmi przenieśliśmy się w jesienne klimaty w przedstawieniu pt.

„DOBRE SŁOWA, CZYLI SPOTKANIE NA JESIENNEJ POLANIE”.

Zwierzęta zgromadzone na leśnej polanie –wcieliły się w nie nauczycielki – przekazały dzieciom bardzo ważne przesłanie: GDY MAMY KŁOPOT ROZMAWIAMY O NIM ZE SOBĄ.
„To właśnie na polanie spotykały się zawsze, gdy miały jakiś problem czy kłopot. Na polanie zawsze był ktoś komu mogły opowiedzieć o przykrościach czy smutkach i zawsze dostawały dobrą radę.
I dziwne nie jest, że na polanie był bocian i wróbelek, żabka, ślimak i pszczółka. Siedzieli na łące, kolorowej od opadłych liści i długo ze sobą rozmawiali. Nie zabrakło dobrych słów: przepraszam, dziękuję. Nie zabrakło też podania ręki i przytulania.”

Po przedstawieniu dzieci z poszczególnych grup wykazały się znajomością zasad dobrego zachowania i podzieliły się przygotowanymi wcześniej: wierszykami czy też rymowankami. Wicedyrektor przekazała na ręce przedstawicieli grup odznaki dla wszystkich dzieci i od tego momentu stały się one prawdziwymi: Tygryskami, Jeżykami, Żabkami, Koziołkami, Podróżnikami, Śmiałkami, Poszukiwaczami. Na zakończenie, w radosnych nastrojach, bawiliśmy się wspólnie przy muzyce.