Koncert muzyczny „ZDARTA PŁYTA”

Kolejne spotkanie z Klubem Małego Muzyka pt. ” Zdarta płyta”.

Podczas tego spotkania dzieci zapoznały się z urządzeniem do odtwarzania muzyki jakim jest gramofon. Każde z obecnych dzieci mogło taką płytę zobaczyć, a nawet dotknąć. Ponadto dzieci dowiedziały się, że przy użyciu dwóch gramofonów jednocześnie można na jednym z nich miksować muzykę.
Po  spotkaniu z Klubem Małego Muzyka wiemy również co to znaczy skreczowanie muzyki – jest to przesuwanie płyty palcami, po półokręgu, do przodu i wstecz pod igłą. Wówczas możemy np. powtarzać wybrany fragment utworu. Nasi ochotnicy sami mogli skreczować. Dzieci dowiedziały się również co to jest freestyle – jest to styl w muzyce hip – hopowej nazywany improwizowaniem. Polega on na rymowaniu bez wcześniejszego przygotowania. W naszym przedszkolu dzieci podawały trzy dowolnie wybrane słowa, które jeden z naszych gości rapował improwizując, co bardzo podobało się dzieciom.

tn_20160217_095423  tn_20160217_095934

tn_20160217_100008