KONCERT MUZYCZNY -Dwa kroki do rytmu i grający talerz

W środę odbyło się pierwsze spotkanie

z Klubem Małego Muzyka

”Dwa kroki do rytmu, i grający talerz”.

Dzieci poznały nowy instrument perkusyjny o nazwie BALAFON. Instrument ten pochodzi z Afryki, zbudowany jest z drewnianych sztabek na których gra się pałeczkami.  Dzięki ususzonym tykwą , umieszczonym pod sztabkami ,dźwięki wygrywane na balofonie są bardziej słyszalne.

IF

W dalszej części spotkania , dzieci poznały: tamburyno, oraz tzw. tarką, czyli Güiro instrumentem perkusyjnym pochodzącym z Kuby.

IF

Kij deszczowy wywarł na dzieciach ogromne wrażenie- wydobywał się z niego dźwięk padającego deszczu.

IF

Najstarsza grupa – Poszukiwaczy , zaprezentowała również swoje kije deszczowe.

IF

Na zakończenie zaprezentowano dzieciom instrument  elektroniczny, który powtarza dźwięki pozamuzyczne lub generowane przez tradycyjne instrumenty akustyczne.

IF

Dzieci doskonale bawiły się słysząc dźwięki nadchodzącej burzy i padającego deszczu.