1 grudnia – KONFERENCJA ANIOŁÓW

   KONFERENCJA ANIOŁÓW

DSC06353

Kiedy pierwszego grudnia każdego roku rozpoczyna się okres Bożego Narodzenia, aniołki z ulicy Chmurkowej zbierają się w ciepłej piekarni na konferencję. Rozpatrują na niej sprawę chóru, który trzeba tworzyć wciąż od nowa. Z niezliczonej liczby aniołów wybieranych jest 24, które będą śpiewać kolędy w wigilijny wieczór. Konferencji tej towarzyszy świąteczny nastrój, a anioły wyglądają przy tej okazji szczególnie ładnie. Prasują ubrania, odkurzają skrzydła i czeszą się. Już wiele dni wcześniej żyją w napięciu, bo nie wiadomo, kto zostanie członkiem chóru. Oczywiście każdy anioł o tym marzy, ale tylko 24 z nich mają to szczęście i mogą śpiewać. Punktualnie o godzinie 12 wszystkie anioły zbierają się w piekarni. Na stole znajduje się wielka złota kula, obok której leży bardzo wiele złotych karteczek. Każdy anioł ubiegający się o przyjęcie do chóru pisze na jednej z nich swoje imię i wrzuca ją do złotej kuli. Kiedy uczynią to wszystkie anioły, kula jest zamykana i przetaczana wiele razy w różne strony. Potem jeden z aniołów losuje karteczki z imionami.

W tym roku zadanie to pełni Stefan, który mieszka w domu nr 1. Zawsze kiedy opuszcza swój domek w chmurach, można go zauważyć, ponieważ ma bujne, złote włosy. Po tym jest rozpoznawany zawsze i wszędzie. Stefan losuje po kolei kartki, czyta imiona i przyczepia je do dużej, złotej deski wiszącej w piekarni nad szafką z przyprawami. W tym roku będą się cieszyć Juliusz, Maja, Teresa, Bonifacy i wielu innych. Będą oni śpiewać podczas Wigilii.

Ale aniołki mają jeszcze inne zadania do wykonania. Każdy z nich musi zejść na ziemię i pomagać ludziom w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia. Właśnie w tym czasie oni szczególnie potrzebują ich wsparcia i ochrony, ponieważ codziennie spieszą się i gonią, zapominając o tym, by się cieszyć, rozmawiać ze sobą i wyciszyć się. 24 wybrańców wykonuje to zadanie z ochotą, ponieważ towarzyszenie ludziom w okresie przedświątecznym sprawia im przyjemność. Stefan będzie pilnował, aby każdy anioł codziennie wypełniał swoje obowiązki. Dopiero wtedy, gdy wszystkie zadania zostaną dobrze wykonane, aniołki mogą wspólnie zaśpiewać w wigilijny wieczór.

Po omówieniu wszystkich spraw, anioły wracają do swoich domów. Tej nocy 24 wybrańców na pewno będzie się zastanawiać, co zrobią dla ludzi na ziemi. A później będą wyjątkowo dobrze spały.

Źródło: „Bożonarodzeniowa podróż aniołków”, Biermann Ingrid, Dvorakova Lucie 

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.