IX MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

30 stycznia 2019 roku o godzinie 10 w naszym przedszkolu odbył się

IX MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Celem festiwalu było – pogłębianie wiedzy o tradycjach i zwyczajach Bożonarodzeniowych, kształtowanie wrażliwości na piękno polskich kolęd i pastorałek, rozwijanie umiejętności śpiewania, propagowanie działalności twórczej wśród dzieci w wieku przedszkolnym i integracja dzieci z zaproszonych przedszkoli oraz dobra zabawa!!!
W festiwalu udział wzięły dzieci z Przedszkola nr 83 „ZUCH”. Grupa „Słoneczna Gromada” zaśpiewała utwory „Cicha noc” oraz „Jest taki dzień”. Kolejnym uczestnikiem były dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Ochronka” im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu. Grupa „Gwiazdeczki Edmunda” zaśpiewała utwory „Tak! On jest Królem” i „Do Betlejem, do Betlejem”. Z Przedszkola nr 40 udział wzięły dwie grupy. Dzieci z grupy „Koziołki z leśnej łąki” zaśpiewały utwory „Kolędnicy wędrownicy” i „ Gore gwiazda Jezusowi”, a dzieci z grupy „Słoneczne koziołki” zaśpiewały „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „Dzisiaj w Betlejem”. Nasze przedszkole reprezentowała grupa „Poszukiwacze”. Przedstawili oni utwory „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Świąteczna pastorałka”.
Wszystkich wykonawców oceniało jury w składzie:
– pani Dominika Staniewska – z wykształcenia muzyk i instruktor rytmiki
– pan Damian Skoczypiec – organista z parafii Św. Jerzego
– pan Patryk Pacik – organista z parafii Św. Jana Bosko
– pan Paweł Szott – organista student
– oraz pani Elżbieta Górniaczyk z wykształcenia muzyk i sekretarz jury naszego przeglądu kolęd.
Jury oceniając występy dzieci brało pod uwagę następujące kryteria: kreatywność, umuzykalnienie wykonawców, utanecznienie, walory estetyczne, zaangażowanie artystów, odwaga na scenie, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

Miła atmosfera i dobra zabawa towarzyszyła wszystkim uczestnikom.