CUKIERNIA POD WALENTYNKOWYM SERDUSZKIEM

Popołudniowe spotkania rodzinne są dla nas okazją do lepszego poznania się, wspólnej zabawy i integracji całej przedszkolnej społeczności. W piątek 15 lutego 2019 r. spotkaliśmy się w CUKIERNI POD WALENTYNKOWYM SERDUSZKIEM….

Dawno temu w pięknym zamku nad rzeką mieszkał bardzo mądry i dobry król. Miał śliczną i wesołą córeczkę o imieniu Walentynka, którą kochał nad życie. Pewnego dnia królewna spacerując po królewskim ogrodzie zobaczyła leżące w trawie serduszko. Serduszko pachnące… cynamonem, goździkami i wanilią. Królewna nie mogła się powstrzymać i zjadła serduszko. A kiedy tylko je zjadła zatęskniła za jego waniliowo- goździkowo- cynamonowym zapachem i zrobiło jej się bardzo smutno. Od tego dnia Walentynka była bardzo smutna i nawet sam król nie potrafił jej rozweselić. Każdego ranka przychodził do Walentynki i witał się z nią radośnie…

-Witaj, córeczko kochana! Może dziś masz ochotę na zabawę, pójdziemy na łąkę, na trawę…?
-Oj, tatku miły, na nic nie mam siły, nic mi się nie chce, nic mnie nie śmieszy, do zabawy mi się nie spieszy. Och, tatku… smutno mi i tyle…
-Może dziś połapiemy motyle…? – zapytał król
-Nie, tatku, nie mam ochoty, teraz nie chcę… Może potem…
Król znowu odszedł zatroskany…

Z pomocą królewnie Walentynce przyszły dzieci z naszego przedszkola, które postanowiły poszukać piernikowego serduszka…..

…. nadeszły Walentynki. Na zamek przybyli książęta i dookoła było wiele serc, ale żadne z nich nie były tak niezwykłe, jak te zrobione przez dzieci. A dookoła rozchodził się zapach waniliowo – goździkowo- cynamonowy.
Walenty przekazał królowi serduszka, a – już nie smutna- lecz wesoła i zakochana królewna Walentynka roześmiała się i podała rękę dobremu i wesołemu cukiernikowi Walentemu.

Myślicie, że po ślubie młodzi zamieszkali na zamku? Otóż nie. Zamieszkali w cukierni, w której Walenty wypiekał pachnące smakołyki, a królewna obdarzała gości wesołym uśmiechem. Nad wejściem do cukierni pojawił się nowy napis:

CUKIERNIA POD WALENTYNKOWYM SERDUSZKIEM
A od tej pory, jak wszyscy wiedzą serduszko stało się symbolem miłości.
Myślicie, że to bajka?
Tak, być może….

Ale prawdą jest, że w Walentynki dajemy sobie nie tylko walentynkowe kartki i słodkie ciastka, ale przede wszystkim uśmiech, miłe słowa i przyjaźń.

 

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.