28 kwietnia, środa,,Wiosenna wyprawa do ogródka”

Dzień dobry Żabkom!!?Dzień dobry rodzicom!!? W ramach naszych wiosennych spacerów, wybierzmy się dziś  do ogródka!!!

Na początek trochę potupmy, poklapmy i poobracajmy się?

(źródło:https://youtu.be/351fw50UOn8)

Udajemy się do ogrodu…czy znacie Pana, który w nim pracuje? ?

,,Ogrodnik”

Spotkasz go w ogrodzie,

gdzie pracuje co dzień

dba o krzaki i kwiatki,

sadzi rośliny z użyciem łopatki

(źródło:boberkowy-word.blogspot.com)

Czy wiecie jakie narzędzia wykorzystuje ogrodnik w swojej pracy? Zamieńcie się teraz w ogrodnika Antka a przekonacie się sami!!

(Do zabawy,  potrzebne będą dzieciom wydrukowane obrazki, znajdujące się poniżej)

Narzędzia przygotowane? Zabierajmy się w takim razie do pracy!!! Zapraszamy do zabawy?

W naszym ogródeczku ( rysowanie rękoma kół)

zrobimy porządki (,,grożenie” palcem wskazującym, na zmianę lewą i prawą ręką)

Wygrabimy ścieżki (naśladowanie grabienia)

przekopiemy grządki (naśladują kopanie łopatą)

Raz dwa trzy (3-krotne klaśnięcie)

Potem w miękką ziemię (naśladowanie wrzucania nasionek do ziemi)

wsiejemy nasionka

Będą się wygrzewać na wiosennym słonku. ( ,,wkręcanie” żarówek)

Raz, dwa, trzy. (3-krotne klaśnięcie)

Spadnie ciepły deszczyk (poruszanie paluszkami ponad głowami i wolne opuszczanie ich do podłogi)

i wszystko odmieni.

W naszym ogródeczku (rysowanie kół rękoma)

grządki zazieleni.

Raz, dwa trzy  (3-krotne klaśnięcie)

(źródło inspiracji: boberkowy-word.blogspot.com)

Zasialiśmy nasiona…a z nich za jakiś czas wyrosną piękne kwiaty. Zobaczcie jak przebiega cały proces ich wzrostu:

(źródło: https://youtu.be/StcfbaEbs4w)

Czy potraficie nazwać wszystkie części kwiatu? Spróbujemy zrobić to wspólnie:

Po filmie wydrukujcie dzieciom obrazki znajdujące się poniżej. Zadaniem dzieci jest złożenie ich w całość i samodzielne nazwanie elementów budowy kwiatu.

Zabawmy się we wzrastające kwiaty? :

Jesteście kwiatami. Kucnijcie z głową schowaną w kierunku klatki piersiowej. Promienie wiosennego słońca (dotknięcie dziecka w ramię) oraz wiosenny deszczyk (dotknięcie dziecka w nos) budzą Was ze snu. Powoli podnosicie się do góry. Wasza głowa-kwiat wychyla się do słońca. Wyciągacie do niego swoje liście-ręce. Wzrastacie do góry, kręcąc się dookoła własnej osi. Zachodzi słońce, chowacie głowę-kwiat w stronę klatki piersiowej i kucacie z powrotem do ziemi.

(źródło inspiracji: boberkowy-word.blogspot.com)

A po obiedzie…podczas wypoczynku…zapraszamy do wysłuchania o dalszych losach śledztwa Komisarza Psoty??

Teraz się już z Wami żegnamy???

Ciocie Ada z Sandrą