27 kwietnia, wtorek ,,Wiosenny spacer na wiejskie podwórko-Dzieci zwierząt”

Dzień dobry Żabom! Dzień dobry Rodzicom!? Z wiosennego podwórka witają Was ciocie: Ada z Sandrą (pożyczamy ciocię Sandrę na czas zajęć zdalnych???)

Do porannej zabawy z ciociami z Akademii Bystrzaków potrzebne będą dwa kubki na osobę…3…2…1…start:

(źródło:https://youtu.be/_dsyE0K5ows)

Teraz odłóżcie kubki, usiądźcie wygodnie i zapraszam  do obejrzenia filmu:

Wydrukujcie  dzieciom powyższe obrazki (można je wyciąć jak na filmie) i razem połączmy w pary mamy z dziećmi oraz utwórzmy dwa zbiory; w pierwszym będą mamy a w drugim-dzieci:

Głowa musi teraz odpocząć a ciało rozruszać się?? Rodzice czytają i pokazują a dzieci naśladują:

,,Gospodarz”

W gospodarstwie pracy wiele

w dzień powszedni i w niedzielę.( dzieci łapią się za głowę)

Pan gospodarz już od rana

przerzuca duży stóg siana.(wykonują gest przerzucania siana widłami z wnętrza koła na zewnątrz)

Karmi kury, owce, krowę,(wyciągają ręce przed siebie-raz jedną, raz drugą)

w wiadrach dla nich nosi wodę.

Traktorem wyjeżdża w pole,

słomę układa w stodole,

A gdy już skończona praca,(udają, że ocierają pot z czoła)

zmęczony do domu wraca.( maszerują do domu wraca( maszerują w miejscu, po czym siadają)

(źródło: Vademecum przedszkolnych zabaw. Wiosna)

Czy wiecie jak łatwo jest zrobić własną świnkę czy prosię? Zobaczcie jak udało się to zrobić Cioci Sandrze????

To już koniec naszych wspólnych zabaw na dziś?  Mamy dla Was jeszcze -rzecz jasna- popołudniową czytankę, kontynuację  rozpoczętej wczoraj ,,Kociej Szajki…”Pani A. Romaniuk:

Życzymy Wam miłego dnia???

Ciocia Ada i Sandra

P.S. A tutaj dwie bardzo fajne zabawy utrwalające wiedzę- online: