,,Idziemy na wiosenny spacer-Na łąkę”

Dzień dobry Żabkom?Dzień dobry rodzicom!!

Pomimo, iż pogoda skłania raczej do leniuchowania pod kołdrą, zapraszamy Was dzisiaj na kolejną wyprawę-wiosenny spacer na łąkę?????

Na początek, rozruszajmy się i spróbujmy zaśpiewać. Stańcie na wprost komputera i do dzieła!

(źródło:https://youtu.be/olPkbFxobe4)

Czy wiecie co to jest łąka? Jeśli Trudno Wam odpowiedzieć-pomożemy?Posłuchajcie wierszyka:

To zbiorowisko traw, ziół i mszaków.

Nie ma tam raczej drzew ani krzaków.

Zbierzesz tam chabry, mlecze i maki,

i pooglądasz małe robaki?

Ruszamy zatem na łąkę! Pooglądajmy ją z bliska. Czy rozpoznajecie zwierzęta , które poznaliście, szukając zwiastunów wiosny??? A może nie wszystkich mieszkańców i kwiaty już znacie? ( Przed włączeniem filmu, potrzebne będzie wydrukowanie dzieciom poniższych obrazków….i…..wycięcie ilustracji???; łąką może być np, obrus, kocyk, lub inwencja twórcza mamy bądź taty?)

Spróbujcie teraz wymienić zwierzęta które znajdują się na ilustracji ,,Łąka”. Zastanówcie się, które z nich spotkaliśmy wczoraj nad stawem( w poniedziałek sprawdzimy czy  udało Wam się je znaleźć?) a które dziś na łące.

Przeczytajcie dzieciom wiersz  ponownie. Poproście o ,,stworzenie” własnej  łąki, poprzez układanie wydrukowanych obrazków, w trakcie czytania tekstu:

(Bez wydruku, dzieci mogą posłużyć się obrazkami na ekranie, wskazując je odpowiednio do tekstu)

Zbigniew Baryła

Wiosenna łąka w promieniach słońca
cała zielona jest i kwitnąca.
Pszczoły, motyle nad nią fruwają,
a w trawie świerszcze koncerty grają.

Rosną na łące białe stokrotki,
wierzby nad rzeką pokryły kotki.
Żaby rechoczą, śpiewają ptaki,
do gniazd dla piskląt znoszą robaki.

Żółte kaczeńce na łące kwitną,
niebo ma barwę jasnobłękitną.
Wśród kwiatów pszczoły pilnie pracują,
zbierają nektar, miód produkują.

Słoneczko grzeje, stopniały śniegi,
na noskach dzieci są pierwsze piegi.
Cieszą się dzieci i ziemia cała,
że wiosna do nas już zawitała.

 

Wczoraj byliśmy Żabami a dziś pobawimy sią w pszczoły??? Czytajcie wolno ,, Opowieść Mai”. Zadaniem dzieci jest wykonywać wszystkie czynności  pszczoły Mai:

,,Pewnego słonecznego dnia pszczółka Maja postanowiła wybrać się na wycieczkę. Gdy wstała, ziewnęła i przeciągnęła się kilka razy (wymachy naprzemienne ramion w pozycji stojącej), następnie wykonała poranną gimnastykę, żeby rozruszać swoje skrzydełka. Zrobiła pięć skłonów (skłony z wyprostem) i pięć przysiadów (przysiady). Później wypiła kubek nektaru i szybko poruszając skrzydełkami wyfrunęła z ula (bieg po obwodzie koła). Gdy dotarła na łąkę z radości skakała po zielonej trawie jednocześnie poruszając skrzydełkami (podskoki rozkroczno-zwarte). Po pewnym czasie Maja poczuła, że jej skrzydełka są bardzo zmęczone. Pszczółka położyła się na brzuchu na szerokiej łodyżce i rozglądała się po okolicy (w leżeniu przodem, uniesienie głowy i ramion, na dany sygnał opuszczenie). Gdy odpoczęła, postanowiła, że się przespaceruje. Nagle pszczółka wpadła na pomysł, żeby przejść po cienkich listkach (marsz brzegiem dywanu). Była to trudna sztuczka, ale również wspaniała zabawa. Jednak po krótkim czasie i ta zabawa znudziła się pszczółce. Postanowiła, że nazbiera bukiet z maleńkich kwiatków. Szybko poruszała się nad łąką, żeby znaleźć najpiękniejsze (swobodny bieg, na sygnał skłon w przód). Gdy bukiet był gotowy Maja poczuła, że jest głodna. Przeskakując z kwiatka na kwiatek zbierała słodki nektar (skoki obunóż). Z pełnym brzuszkiem trudno było się poruszać, więc Maja wolno stawiała nóżkę za nóżką idąc po długim listku (marsz). Po chwili pszczółka zdecydowała, że czas wracać do domu i najkrótszą drogą doleciała do ula (spokojny bieg).”

(źródło: https://www.profesor.pl/publikacja,27398,Konspekty,Wiosenny-spacer-Mai)

Żaby, przygotujcie  teraz wszystkie obrazki i pobawcie się razem z ciocią??:

 

Teraz trochę relaksu…?Widelce do ręki!! Malujemy łąkę!!

 

 

Czekamy na zdjęcia Waszych wiosennych prac!! Bardzo dziękujemy za- dotychczas -nadesłane???

Na popołudniowy relaks, zapraszamy na spotkanie z literaturą. Dziś nowa dla Was pozycja: Pani I. Czarkowska, Kocia Odkrywalnia Tajemnic:

Teraz się już żegnamy i dziękujemy wszystkim-Małym i Dużym, za aktywność podczas dotychczasowych zajęć zdalnych. Do zobaczenia w przedszkolu!!??

Wasze ciocie

Ada i Kasia

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.