Żabie skoki – sprawność

ŻABIE SKOKI I INNE HARCE

Każda dzielna Żabka mogła zdobyć pierwszą w tym roku sprawność „Wesołej Żabki”. Aby tego dokonać należało wykazać się super wesołością i super grzecznością w czasie zabaw w przedszkolu oraz wykonać próbę dzielności. Polegała ona na pokonaniu żabiego pomostu (ławeczki) w różny sposób. Pierwszym z nich było przejście po mostku z zachowaniem jak największej równowagi. Następnie mostek pokonywaliśmy w podskokach (z podporem). Ostatnim sposobem pokonania przeszkody był ślizg na kocu. Zabawa przyniosła wiele uśmiechu, ale wymagała także dużo skupienia. Udało się. Wszyscy  zdobyliśmy sprawność „Wesołej Żabki”, a Olga, Dawid, Filip i Piotr (dzieci, które w tym roku dołączyły do naszej grupy) otrzymali swoje nowe chusty.