Jak można zrobić mur, komin i drzewo z piasku?

   Te pytania były dzisiejszym tematem naszych zajęć. Na początku przypomnieliśmy sobie, jak wymienione w pytaniu obiekty wyglądają, z czego się składają, do czego służą, jakie cechy mogą posiadać, a potem narysowaliśmy je, takimi jakimi my je widzimy. Bawiąc się w „Raz, dwa, trzy król patrzy”, każdy z nas mógł zamienić się w drzewo, komin, bądź mur. Było to bardzo zabawne ale też wymagające od nas uruchomienia wyobraźni.

      Następnie wymienialiśmy się doświadczeniami w budowaniu. Zabrali głos: Antek P., Antek M., Antek B. oraz Zuzia T. i Weronika, którzy to lepili z piasku mury, kominy bądź drzewa. Okazuje się, że każdy w inny sposób je tworzył z użyciem jakiś przyborów lub tylko za pomocą własnych rąk. Zanim poszliśmy do przedszkolnego ogródka ustaliliśmy wspólnie jakie przedmioty będą nam potrzebne i gdzie je znajdziemy. Na zakończenie naszych rozważań podjęliśmy decyzje dotyczące tego w jaki sposób będziemy pracować tj. w pojedynkę, czy w parze, czy w małych zespołach oraz jakie obiekty będziemy budować
tzn. jeden wybrany obiekt, czy każdy wszystkie trzy obiekty.

     Na poniższych zdjęciach można zobaczyć, czy podjęliśmy właściwe decyzje, czy każdemu z nas wystarczyło zapału i chęci oraz jakie mieliśmy pomysły.

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.