Jak buduje się wulkan z piasku?

     Wulkany choć niebezpieczne to bardzo nas fascynują, a z naszej listy pytań do projektu wynika, że chcielibyśmy poznać sposób na zbudowanie wulkanu z piasku. To wszystko spowodowało, że zajęliśmy się dzisiaj tym tematem. Zaczęliśmy od przypomnienia sobie historii „od wulkanu do piasku” oraz kształtu i części składowych wulkanu. Wszystko to było okazją do utrwalenia pojęć szeroki – wąski, u góry – na dole, a także do przeliczania wyrazów w zdaniach.
    Następnie podczas zabawy ruchowej sprawdzaliśmy nasze umiejętności szybkiego dobierania się w pary, trójki, zespoły po to, by wspólnie skonstruować wulkany za pomocą naszych ciał.
     W dalszej części zajęć staraliśmy się zaproponować tworzywo, z którego można by zbudować wulkan. Wymieniliśmy tu: piankolinę drobną, piankolinę „chrupki”, oraz piasek. Pani natomiast pokazała nam jeszcze inne tworzywa – masę solną oraz glinę, które to też naszym zdaniem zaliczyć można do świetnych budulców. Do budowy kraterów postanowiliśmy użyć plastikowych kieliszków, które to zaproponowała nam pani.
       Drodzy rodzice jeśli chcecie zobaczyć jak przebiegały nasze prace budowlane i czy nasze wulkany wybuchły to proszę spójrzcie na poniższe zdjęcia.

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.