Hodowla jabłonek

Nadszedł wreszcie ten dzień, w którym mieliśmy podjąć się ważnego zadania, jakim jest założenie hodowli jabłonek. Nie mogliśmy się doczekać kiedy wszystkie dzieci wreszcie przyjdą do przedszkola i będziemy mogli zacząć prace ogrodnicze. Rano jeszcze przed śniadaniem Vanesska i Krzysiu oglądając książki z naszego kącika projektowego znaleźli informacje na temat, który nas interesuje. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie o czym mówiła pani w sklepie ogrodniczym oraz wysłuchaliśmy czytanego przez naszą panią tekstu z książki. Wspólnie ustaliliśmy co będziemy robić i w jakiej kolejności. Ochotnicy natomiast narysowali wszystkie czynności krok po kroku, by w razie zapomnienia móc spojrzeć na obrazki. Gdy dyżurni rozdali potrzebne przybory zajęliśmy miejsca przy stole i zabraliśmy się do pracy. Najpierw jednak „zbadaliśmy” ziemię tj. za pomocą dotyku określaliśmy jej cechy przed i po dodaniu wody. Naszą hodowlę umieściliśmy na parapecie okna, by roślinki miały dużo światła.
     Zapraszamy Was drodzy Rodzice do obejrzenia poniższych zdjęć, na których widać nasz wysiłek i zaangażowanie.