Co można przyrządzić z jabłek? Może kompot?

Bardzo lubimy kiedy przychodzą do nas goście. Tak było i dzisiaj, kiedy odwiedziły nas dwie przemiłe osoby, a były nimi babcia i mamusia Anthony‘ego. Ubranie oraz przedstawione przez gości przedmioty, a także produkty spożywcze naprowadziły nas na temat dzisiejszego zajęcia, a mianowicie „gotowanie”. Panie bardzo ciekawie opowiadały o tym, co można przyrządzić z jabłek, a potem pokazały, co po kolei trzeba zrobić, by ugotować kompot. Dowiedzieliśmy się także, że kompoty można zaprawić w słoiki, by podczas zimy można było delektować się pysznymi jabłkami. Na propozycję samodzielnego przygotowania kompotów chętnie przystaliśmy i z werwą zabraliśmy się do pracy. Oczywiście nie zapomnieliśmy o umyciu rąk i założeniu fartuszków zanim zaczęliśmy kroić jabłuszka, wkładać je do słoiczków, zasypywać cukrem i zalewać ciepłą wodą. Praca ta bardzo nas pochłonęła i sprawiła nam dużo frajdy, a zwłaszcza pobyt w kuchni przedszkolnej, dokąd trafiły nasze słoiczki.
   Drodzy rodzice efekty naszej pracy możecie prześledzić na poniższych fotkach, wśród których znajdziecie także zdjęcie pamiątkowe z naszymi gośćmi.
   Za pomoc w realizowaniu naszego projektu „jabłko” oraz poświęcony nam czas serdecznie dziękujemy babuni i mamusi Anthony‘ego.
    P.S. Kochani rodzice już wiemy ile to jest półtora – to jest jedna łyżka i pół.