Porządkowanie zabawek

     Wydawałoby się, że dzielenie się zabawkami z kolegami oraz porządkowanie zabawek to nielubiane czynności, które trzeba wykonać. Dzisiaj jednak przekonaliśmy się, że podczas porządkowania i zgodnej zabawy w parach możemy się świetnie bawić. Najpierw spróbowaliśmy dociec, kto misiowi urwał ucho i jak do tego mogło dojść. Wysuwaliśmy różne okoliczności, które mogły się wydarzyć misiowi w przedszkolu i poza nim. Podczas naszych dociekań doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie jak nie będziemy wyrywać sobie zabawek tylko poprosimy kolegę o to, aby nam jej użyczył, albo zwrócimy się do pani, żeby pomogła nam uniknąć sporu.
     W dalszej części zajęć bawiliśmy się woreczkami w parach. Najpierw jedno dziecko z pary musiało poczekać na swoją kolej, podczas gdy drugie bawiło się, potem bawiliśmy się wspólnie.
    Zabawa w „Co tu nie pasuje?” wymagała od nas troszeczkę wysiłku myślowego. Poradziliśmy sobie jednak z problemem bardzo dobrze, nawet uzasadnialiśmy, dlaczego jedna z zabawek nie pasuje. Ta zabawa pomoże nam w robieniu porządków w naszych kącikach zabaw.
   Zabawa „Zabawki na miejsce” przyniosła nam wiele radości. Mogliśmy wykorzystać w niej nasze krzesełka i zabawki oraz bezkarnie biegać po sali.
Na zakończenie zajęć nikt z nas nie miał problemu
z odszukaniem miejsca, gdzie schować zabawkę oraz uporządkować krzesełka.
     Drodzy rodzice jeśli chcecie zobaczyć nas podczas wyżej opisanych zabaw prosimy, abyście zerknęli na poniższe zdjęcia.

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.