Wtorek 12 maja

Mamy dla Was nowych super bohaterów Monia i Uszko,  opowiedzą oni Wam co nie co i na wesoło o teatrze.  Przed Wami dwa filmiki, bardzo krótkie, w następnych dniach będą kolejne. Przyjemnego oglądania!

PAMIĘTAJCIE, ŻE DO TEATRU OBOWIĄZUJE
ODPOWIEDNI, ELEGANCKI UBIÓR!

PAMIĘTAJCIE,
NA SPEKTAKL ZAWSZE PRZYCHODZIMY
KILKA MINUT PRZED CZASEM!
NIE WOLNO SIĘ SPÓŹNIĆ!

W załączniku ilustracje przedstawiające najważniejsze teatralne elementy, przyjrzyjcie się obrazkom i zapamiętajcie nowe dla Was słownictwo.

Karta pracy „rysuj po śladzie” przedstawia widzów idących na swoje miejsce na widowni,  poprowadźcie ich aby trafili na swój fotel. Starajcie się nie odrywać ręki podczas rysowania.

Zaśpiewacie teraz wraz z Rodzicami i rodzeństwem piosenkę po angielsku, a Wasze paluszki niech zamienią się w aktorów przedstawiających członków Waszej RODZINY.

Na zakończenie dzisiejszej zabawy,
zapraszamy Was do wykonania sceny w teatrze.
Potrzebne będą nam kolorowe kółeczka origami(gotowe) lub można wyciąć samodzielnie. Zgnamy je na pół i przyklejamy na białej kartce, jak nam powstanie scena, w środku rysujemy przedstawienie lub jakiegoś bohatera.

Podgląd filmu YouTube Moni i Uszko. Bon ton w teatrze / Odcinek 2: Wyścig z czasem

Podgląd filmu YouTube Finger Family Song – Extended Family! Daddy Finger Nursery Rhyme with Grandma and Grandpa